Рена Марутян
Рена Марутян 5 канал

Україна була приречена на війну, бо ми жили в умовах "русского міра" – Марутян

Читайте по-русски
На думку експертки, українці повинні були з 1990-х років опікуватися побудовою своєї національної ідентичності

Більшість українців мають усвідомити важливість побудови фундаменту своєї ідентичності, щоб притомні зрозуміли і заспокоїлися, що назад вороття більше не буде. Про це в ефірі програми "Є сенс" на "5 каналі" сказала доцентка Національної академії державного управління при президентові України Рена Марутян.

Вона погодилася з такою тезою, що сучасні війни – це війни за ідентичність, а не територію, і якби з 1990-х Україна опікувалася побудовою своєї національної ідентичності і розбудовою своїх наративів, то нинішньої війни (на Донбасі, – ред.) не було б.

"Ми були приречені на війну, рано чи пізно. Якщо ми жили в умовах "русского міра" і він був у нас на сході, на півдні і в центрі країни. Якщо хтось думає, що в Києві немає "русского міра", то це наївна людина. Більшість українців мають усвідомити важливість побудови ось цього фундаменту ідентичності, щоб притомні зрозуміли і заспокоїлися, що назад вороття більше не буде. В будь-якому суспільстві більшість вирішує все, навіть в умовах демократії", – розповіла Марутян.

Відомо, що для будь-яких конструктивних змін будь-якої країни потрібно 10% притомного і тверезомислячого населення. Тобто це ті, хто виходить на Майдан, так звані пасіонарії.

"В суспільстві завжди є частина пасіонаріїв, які хочуть щось змінити, але потім їхні ідеї повинні набути більшості, тобто більшість повинна ці ідеї підтримати. Ми можемо чекати, коли покоління зміняться, це еволюційний процес, але старше покоління інфікує молодших своїм "совкізмом", тому навряд чи можна покладатися на те, що зміняться покоління", – підсумувала Рена Марутян.

Дивіться повний випуск програми:

Попередній матеріал
Кіпіані про сина Василя Стуса: "Зрештою це єдина людина, яка взагалі підтримала Медведчука"
Наступний матеріал
Близько 200 українців третю добу не можуть вилетіти з Занзібару – зламався літак
Loading...

До кінця 2021 року МОЗ планує дати можливість усім охочим вакцинуватися від COVID-19 безкоштовно

Записатися на вакцинацію від COVID-19 українцям можна буде трьома способами – що відомо

Заразили ВІЛ та не лікували: у російській в'язниці помер українець з Криму

"Обережно, ожеледиця!": у МВС дали рекомендації пішоходам, як уберегтися від травм

Проєкт інженерів із Дніпра виборов перемогу у конкурсі NASA

Україна розширила список країн "червоної" зони – які держави в переліку