Через технічну несправність літака 180 українців вже третю добу не можуть повернутися додому із Занзібару. Йдеться про рейс авіакомпанії SkyUp. Він мав вилетіти до Києва ще 13 лютого. Проте виявилося, що судно потребує ремонту. Про це у Twitter написав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
Нині відомство працює над поверненням українських туристів. Туроператор не зміг забезпечити всіх пасажирів місцями в готелі. Ті, кому вдалося заселитися, скаржилися на погані умови, бо готель розташований поблизу нічного клубу та борделю. Туристи повідомляють, що їх планували повертати рейсом Занзібар – Анталія – Київ. Літак мав вилетіти учора ввечері, але виліт перенесли на вівторок. Авіаперевізник повідомив, що намагався домовитися з авіаційними органами країни про політ у понеділок. Проте дістав відмову.
Зазначається, що серед застряглих на Занзібарі туристів є і українська модель Анастасія Зінченко, яка запам'яталася як "дівчина із собачкою з Уханя". Разом із нею там перебуває і її чоловік, глава Державної міграційної служби України Максим Соколюк.
Як розповіла Зінченко на сторінці в Instagram-stories, авіакомпанія SkyUp, яка належить туристичному агентству Join Up, не реагує на проблему, і коли 190 осіб повернуться додому – невідомо. Туристам навіть доводиться ночувати на вулиці й в автобусі, оскільки їх не заселяють у хостел.
"Триває узгодження дозволів по лінії цивільної авіації. Як тільки ці дозволи будуть отримані, літак вилетить і українці зможуть повернутися додому. Ми не знаємо чи це буде сьогодні. Якщо компанія отримає ці дозволи, то це відбудеться сьогодні. Якщо ж ні, то перевізник запевнив, що виліт відбудеться завтра регулярним рейсом Занзібар – Київ", – зазначив Ніколенко.
Близько 180 українських туристів застрягли на Занзібарі. Зламався літак. МЗС та посольство в Кенії працюють з туроператором, щоб він забезпечив громадян належними умовами перебування на час затримки та якомога швидше вирішив питання їхнього повернення. pic.twitter.com/79bMbzdTzx
— Oleg Nikolenko (@OlegNikolenko_) 15 лютого 2021 р.
Нагадаємо, в українському МЗС зазначали, що позиція України щодо окупованих територій залишається незмінною, а писати фантастичні романі або документи, які нагадують твори фантастів, – не заборонено.