Книга про справу Василя Стуса
Книга про справу Василя Стуса pravda.com.ua

Апеляційний суд почав розглядати справу про заборону розповсюдження книги "Справа Стуса"

Читайте по-русски
Наразі Апеляційний суд Києва відклав розгляд справи до 19 лютого

За справу щодо книги про Василя Стуса взявся Апеляційний суд Києва. Представники видавництва "Віват" та автора книги Вахтанга Кіпіані оскаржили рішення Дарницького суду. Феміда заборонила розповсюджувати кілька фраз про Віктора Медведчука з книги про судовий процес над поетом, передає "5 канал".

Віктор Медведчук у 1980 році був призначеним від держави адвокатом Василя Стуса. У 2019 році він подав позов щодо книги історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" та просив визнати недостовірними дев'ять фраз із неї. У жовтні торік Дарницький суд частково задовольнив позов. Визнав недостовірними три речення. Зокрема про те, що адвокат Медведчук фактично підтримав обвинувачення.

Ще три фрази суд визнав такими, що порушують права позивача. Зокрема фразу "шістка комуністичної системи Медведчук". Якщо рішення набуде законної сили – книгу не можна буде розповсюджувати з цими фразами. Але поки що справа перебуває в апеляції. Натомість після оголошення рішення Дарницького суду в жовтні додатковий тираж книги становив кілька десятків тисяч екземплярів. Друкуватиметься книга і далі, адже Апеляційний суд відклав розгляд на 19 лютого. Це зробили для того, аби організувати онлайн-трансляцію засідання.

"З моєї точки зору, це моє припущення, оцінне судження, у Кіпіані трошки шизофренія, ознаки. Тому що на сьомому аркуші він пише, що держава надала. Потім надає документи, які підтверджують, що у справу Стуса Медведчук попав завдяки діям суду. А вже на шістсот якомусь аркуші пише, що Медведчука надало КДБ і його підтримувало", – зазначив адвокат Віктора Медведчука Ігор Кириленко.

Автор книги "Справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані стверджує: "Його клієнти, і Стус, і Литвин, і Вершубський, вони всі писали про те, що ця людина залежна від системи".

"А система й КДБ – це одне й те саме. Тому я не стверджував, що він був агентом КДБ. Можливо, і був. Я цього не знаю. Але те, що він виконував призначену йому КДБістською державою роль, це однозначно", – додав Кіпіані.

Як раніше повідомляв 5.ua, меморіальні дошки Василю Стусу та Івану Світличному відкрили в Києві. Обидва були репресовані радянською владою за відстоювання незалежності України. 

Попередній матеріал
Пожежа в Харкові: підопічних виносили в самих шкарпетках і футболках
Наступний матеріал
Пожежа в Харкові: уряд доручив ДСНС провести додаткові перевірки у будинках для літніх людей
Loading...

До бібліотеки Сєвєродонецька передали примірники книжки "Справа Василя Стуса" – Геращенко

Прочитати про Київ – у столиці створили проект з цитатами відомих митців про знакові місця

Василь Стус і його інквізитори – Вахтанг Кіпіані у #Кендзьор

Заборонена книга про Стуса: кому заважає правда, підкріплена документами – "На власні очі"

Книгу "Справа Василя Стуса" опублікують в аудіоверсії

"Немає більше вороття до минулого": посол ЄС відповів критикам євроінтеграції України словами Стуса