Кабінет Міністрів у середу, 11 листопада, планує ухвалити напрацьовані Міністерством охорони здоров'я зміни до постанови № 641, які передбачають запровадження в Україні карантину вихідного дня.
На засіданні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що приріст у понад 10 тис. хворих на COVID-19 суттєво збільшує навантаження на лікарні та українських медиків. Нагадав, що навіть країни з потужними медичними системами нині посилюють карантин, проте економіка України не витримає повного локдауну.
Тому, зі слів очільника уряду, був напрацьований збалансований варіант додаткових карантинних обмежень.
"МОЗ розробило зміни до постанови № 641, які передбачають запровадження в Україні так званого карантину вихідного дня", – сказав Шмигаль.
Він визнав, що нові обмеження "неприємні та болісні" для бізнесу в ресторанній, розважальній та культурній сферах, тому Кабмін готовий підтримати підприємців. Для цього повністю відновлюються і розширюються наступні програми:
- компенсація частини зарплат робітників у зв'язку з простоєм;
- програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покривати держава);
- можливість застосування механізму визнання карантину вихідного дня форс-мажорною обставиною (наразі це обговорюється з Торговельно-промисловою палатою);
- продовження реалізації програми доступних кредитів "5-7-9" з отриманням кредитних канікул для бізнесу.
Планується, що вже з 00:00 годин суботи, 14 листопада, і до 00:00 годин понеділка, 16 листопада, працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, громадський транспорт, ветеринарні аптеки, АЗС. Ресторани та кафе працюватимуть тільки на виніс. Діяльність ТРЦ, розважальних та культурно-просвітницьких закладів буде обмежена чи заборонена.