ММК імені Ілліча
ММК імені Ілліча Метінвест

Викиди шкідливого пилу в атмосферу на комбінаті ім. Ілліча в Маріуполі зменшилися в 25 разів – Абрамовський

  Читайте по-русски
  За словами міністра, на 2020 р. щодо створення системи моніторингу в Мінекології будували великі плани, але завадила епідемія

  Серед лідерів зі зниження шкоди для довкілля – комбінат ім. Ілліча Групи Метінвест в Маріуполі, повідомляє "Обозреватель".

  Підфакельні датчики, встановлені за рахунок підприємства, фіксують зниження шкідливих викидів в атмосферу у кілька разів, заявив міністр екології Роман Абрамовський. Так він, зокрема, прокоментував питання про перспективи створення дієвої системи моніторингу якості повітря за міжнародними стандартами.

  "У Маріуполі на комбінаті імені Ілліча є підфакельні датчики, підімкнені до корпоративної системи. Я бачив дані цих датчиків, вони показують зменшення викидів з 500 до 20 одиниць дрібнодисперсного пилу після реконструкції системи пилоочищення. Хочемо, щоб такі датчики були на всіх підприємствах, працюємо над тим, щоб об'єднувати їх в один реєстр викидів і переносозабруднювачів, як це робиться в європейській практиці", – цитує видання слова міністра.

  За словами Абрамовського, на 2020 рік щодо створення системи моніторингу в Мінекології мали великі плани, проте завадила епідемія коронавірусу.

  "У нинішньому році нам виділили гроші з держбюджету на створення системи моніторингу, на ці цілі ми планували використовувати близько 100 млн грн. Однак бюджет перерозподілили у зв'язку з пандемією коронавірусу і гроші у нас забрали. На наступний рік ми знову попросили 200 млн грн на моніторинг, сподіваюся, гроші виділять. Міністерство і місцеві органи влади готові до того, щоб на умовах співфінансування побудувати сучасну європейську систему моніторингу якості повітря", – заявив він.

  Оскільки у держави на подібний моніторинг та зменшення шкідливих викидів немає грошей, це залишається прерогативою самих промислових підприємств, зазначає видання. Однак, за словами авторів, вкладати кошти в умовах економічної кризи в поліпшення екологічності виробництва готові не всі.

  Попередній матеріал
  Кабмін запроваджує в Україні локдаун вихідного дня
  Наступний матеріал
  ВАКС відправив за ґрати депутата Полтавської облради – подробиці справи
  Теги:
  Loading...