"Ігри Нескорених": історія "кіборга", що після поранення під ДАПом проїхав велосипедом 10 000 км

Олександр Чуб 5 канал
Продовжуємо тему незламних героїв, які зазнали поранень на сході країни, а тепер представлятимуть Україну на Міжнародних змаганнях "Ігри Нескорених"

Чергова розповідь присвячена колишньому військовослужбовцеві Української добровольчої армії – Олександрові Чубу. Після поранення він знайшов в собі сили жити далі повноцінним життям. Історія нескореного – в матеріалі "5 каналу".

30-річний боєць Української добровольчої армії зголосився поїхати на війну ще влітку 2014-го. Спочатку Олександр Чуб воював у складі Нацгвардії, потім в УДА "Правого сектору". Він один із тих, кого називають "кіборгами". Поранений був у жовтні 2014-го під час оборони Донецького аеропорту. "В нас була "вєсєлуха" в честь дня народження Путіна. Щось вони там намагались йому подарунок зробить. На третій день, коли ми покидали позиції, бо нам в тил зайшов танк. В колону ввалив снаряд і мені перебило ліву ногу вище "бєрца", – згадує Чуб.

Олександр Чуб
Олександр Чуб5 канал

Поранення не було критичним, однак після численних операцій Олександру ставало лише гірше. Понад півроку лікування у найкращих шпиталях країни не давало бажаного результату. Радо розказує: "На щастя, ситуацію врятував добротний хірург з Тернополя Сергій Гаріян, який поставив мені пластину якісну і через півтора місяця я вже пішов після нього з паличкою. Тут же сів на велосипед і поїхав".

А далі, розповідає Олександр, все було неочікуваним для нього самого. Режисер фільму "Добровольці Божої чоти" запросив військового спільно презентувати стрічку в Америці. "Сідаючи в літак, в мене виникла мрія – покататися на велосипеді Штатами. Зрештою, вона реалізувалась, що я взяв велосипед і від Флориди до Каліфорнії – кругами через гори, пустелі, каньйони, пересік Великий каньйон. Ну 10 тисяч кілометрів на велосипеді проїхав", – розповідає учасник команди.

Олександр Чуб
Олександр Чуб5 канал

Після ледь не фантастичної веломандрівки, попри поранення і постійний біль у нозі, Олександр вирішив повністю повернутися до звичного життя: "Повернення, відновлення – іде через біль. Досягання будь-чого – іде через біль. Якщо ти боїшся болю – тобі нічого в житті ловити". Дізнавшись про "Ігри Нескорених", Олександр одразу сам зголосився і заохотив інших поранених побратимів на участь у змаганнях: "Життя – це рух, і ми поки рухаємось, доти живемо. І наш вибір, як його рухатися: чи пульт на дивані переключати чи сісти на велосипед, чи побігати. Це виключно всередині".

Олександр Чуб
Олександр Чуб5 канал

І вже після Міжнародних змагань "Ігри Нескорених", Олександр обіцяє не зупинятися. На черзі ще з десяток різноманітних спортивних випробувань в Україні та світі, в яких братимуть участь сильні духом ветерани війни.

Наталка Коцкович, Владислав Каретник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Порошенко та "найкраща гвардія України": відкрите тренування збірної "Invictus Games" – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ігри нескорених": історія добровольця, що під час розвідки підірвався на розтяжці
Наступний матеріал
Доброволець, палкий та щирий патріот – потребує вашої допомоги, аби оговтатись від важких поранень
Loading...