"Ігри нескорених": історія добровольця, що під час розвідки підірвався на розтяжці

5 канал
"5 канал" продовжує цикл розповідей про учасників Національної збірної, які представлятимуть Україну на Міжнародних змаганнях "Ігри Нескорених" у Торонто

Чергова розповідь про 43-річного добровольця Української добровольчої армії Валерія Рака. Чоловік пішов на війну улітку 2014 року. У складі Української добровольчої армії "Правого сектору" брав участь у бойових операціях в Пісках, на шахті "Бутівка" та в Авдіївці.

"Було поранення в голову і була пошкоджена сильно права нога", – пригадує боєць.

Валерій був поранений після двох років служби на сході. Той день пам'ятає у деталях. 6 листопада 2016 року під час бойового завдання підірвався на ворожій гранаті.

"Це була розтяжка, яка в принципі, і не дала довести нашу бойову операцію до кінця. Ми удвох проводили розвідку для визначення своїх позицій нових і на розтяжці підірвалися", – зазначає Валерій.

5 канал

А далі – довгі місяці лікування та реабілітації. Лікарі, попри невтішні прогнози, намагалися зберегти бійцеві поранену ногу. "Дякуючи їм, вона залишилась на місці. Звичайно, є якісь проблеми, але вона моя і вона на місці", – не приховує радості учасник Національної збірної України "Ігри Нескорених".

Під час лікування у шпиталі Валерій навіть не думав починати займатися спортом. Змотивував заклик побратима, з яким разом служили.

5 канал

"У Facebook побачив заклик нашого друга і нинішнього побратима по команді Чуба, який написав пост із закликом: "Ей ви, поранені, хто ще не зареєструвався на змагання?" – пригадує чоловік.

А далі почалися активні заняття спортом та підготовка до відбірних змагань "Інвіктус Геймс". Військовий зізнається, що дійти до фіналу не сподівався, але дуже хотів принаймні спробувати власні сили.

"Спортивний розвиток... Я ніколи не займався стрільбою з лука і греблею. Але от щодо стрільби з лука, я насправді, по можливості, планую займатися цим видом спорту. Дуже цікавий", – каже Валерій.

Якщо переможе у Торонто, каже спортсмен, неодмінно присвятить тріумф усім ветеранам АТО. Хоче, щоб кожен з них повірив у себе. А ще переконаний, що вже зовсім скоро в Україні буде мир.

"Найбільша мрія – це щоб ми перемогли в цій війні, і ми переможемо!" – наголошує учасник Національної збірної України "Ігри Нескорених".

 

Наталка Коцкович, Антон Андрющенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Валерій Ананьєв розповів про випробування безвізу і про те, чому саме за кордоном перейшов на українську мову
Наступний матеріал
"Ігри Нескорених": історія "кіборга", що після поранення під ДАПом проїхав велосипедом 10 000 км
Loading...