Проєкт школи "Агенти змін. Діти"
Проєкт школи "Агенти змін. Діти" 5 канал

Ідеї, що вже працюють: у школі "Агенти змін" презентували найкращі проєкти школярів

Читайте по-русски
Навчання у школі реалізується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН

Чи можуть українські підлітки змінювати Україну? У школі "Агенти змін" точно знають, що так! Нині їхні учні – а це підлітки від 13 до 16 років – презентували вісім найкращих ініціатив, які під час навчання придумали. Та вже успішно втілили у своїх містах та селах. Про найцікавіші з них – у сюжеті.

Картина Рене Магрітта "Час зупинився" – ця та інші картини бельгійського художника у дизайні першої колекції футболок бренду Notumars від вінницьких школярів. Цей одяг зовсім не новий.

Непотрібні та старі речі у спеціальні контейнери збирають учні ліцею, де навчаються Богдан Бессараб та Марія Марчук: "Далі ми його обов'язково дезінфікуємо та зберігаємо на складі. Звідки він потім переходить на станцію друку, де на кожну одиницю одягу наноситься унікальний дизайн".

А далі – на продаж за допомогою соціальних мереж. Приблизна вартість однієї речі – 150 грн. Таке соціальне підприємництво дає друге життя одягу. Адже його не викидають, а використовують повторно, вже з новим дизайном. А це береже екологію і прищеплює любов до мистецтва.

А от Микола Гузік з Полтави взявся за вирішення проблеми паркування велосипедів. Каже, у місті їх недостатньо, тому разом із батьком створив п'ять нових яскравих парковок: "Я зробив свій ескіз, подивився, які варіанти можуть бути в інтернеті, все підсумував, закупили матеріали".

Разом два місяці працювали над їхнім створенням. У свої 14 автор проєкту "Залізний кінь" вправно володіє зварювальним апаратом: "Зварювання – апарат і електроди. І потрібно знати, яку виставляти там напругу і все інше. Мати терпіння і обережно, не поспішаючи.

Свої ідеї учасники школи реалізували в усіх куточках України. Самостійно або за підтримки спонсорів та партнерів, яких підлітки шукали теж самі. А завдання школи – дати дітям громадянську освіту і спонукати бути активними учасниками життя свого села чи міста.

"Ми спочатку їм даємо можливість змінити щось, а далі вони вже краще розуміють що-де-чому. Це набуття якихось навичок координації, роботи в команді, долання стресових ситуацій, врахування різних ризиків", – пояснює координатор проекту "Агенти змін. Діти" Ірина Колотило.

Навчання у школі – безплатне. Реалізується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН. Засновники кажуть: виховують свідомих громадян суспільства, за допомогою проєктів допомагають підліткам втілити їхні мрії.

"Культивування саме довіри і віри в дитину, в її ідеї, проекти, і підтримка – вона допомагає реалізовувати і ставати більш щасливими. А коли в нас щасливі діти, ці діти обирають своє покликання, свій шлях, і тоді влаштовують своє життя і життя міста, країни і всесвіту трошки інакше", – впевнена дитячий психолог і засновниця школи "Агенти змін" Катерина Клюзко.

Ірина Сисак, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зараз бачимо спробу рейдерства" – Омелян прокоментував ситуацію навколо SkyUp
Наступний матеріал
"Із якого моменту коаліція вважається сформованою?": як запитання судді КСУ поставило в глухий кут представника Зеленського
Loading...

Замість традиційного випускного – тур за кордон: школярі Черкащини станцюють на шести європейських площах

11-класники сьогодні складають ЗНО з іспанської, німецької та французької мов – подробиці

На Закарпатті знайшли тіло школяра, який впав у річку під час паводку

#Дульки_кулькам: вінницькі школярі започаткували флешмоб із закликом до випускників не запускати повітряні кульки

Підлітки врятували життя 9-річному хлопчику, який тонув у ставку – подробиці

Претендує на місце в Книзі рекордів Гіннеса: школяр із Одеси склав понад 170 моделей LEGO