Гусь йде на вибори
Гусь йде на вибори прінт-скрін з відео

"Гусь йде на вибори": Мін'юст випустив відеопам'ятку до виборів

Читайте по-русски
Всього підготовлено чотири відеоролики з інтернет-персонажем Гусем

Міністерство юстиції України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" підготувало відеоролики "Гусь йде на вибори", в яких роз'яснюються права громадян під час виборів. Про це пише "Укрінформ".

"Міністерство юстиції спільно з Центральною виборчою комісією наприкінці минулого року за підтримки наших партнерів з уряду Канади розпочало великий просвітницький проект "Я маю право голосу". Ціль цього проекту – щоб максимальна кількість українських громадян скористалася своїх конституційним правом обирати майбутнє своєї країни", – сказав міністр юстиції України Павло Петренко.

За його словами, Міністерство юстиції підготувало чотири відеоролики з інтернет-персонажем "Гусем".

"Цей інструмент є надзвичайно важливим і цікавим для великої кількості українських виборців – молоді, яка сприймає зараз інформацію через соціальні мережі, інтернет. І сьогодні ми пропонуємо низку інформаційних роликів, де основним героєм є загальноулюблений українських персонаж Гусь, який роз'яснює, як скористатися своїм правом голосу, як піти на виборчу дільницю, перевірити, чи ти є в списках виборців, яким чином проконтролювати законність волевиявлення і зафіксувати факти порушень", – розповів Петренко.

Міністр також зауважив, що з 23 березня в українців, згідно з законом, з'явилося право перевірити себе в списках виборців безпосередньо на виборчих дільницях.

"І 25 березня, якщо ви зафіксували, що вас немає у списку виборців, ви маєте можливість оперативно виправити цю ситуацію безпосередньо в центрах державного реєстру. Сьогодні є той день, коли ви можете скористатися своїм правом і змінити свою виборчу адресу за власною заявою", – додав Петренко.

Ілюстраторка, дизайнер та автор "Гуся" Надія Кушнір розповіла, що Гусь допоможе привернути увагу до виборчих прав, зокрема, молоді.

"Ми вибрали для проекту Гуся, тому що він уже впізнаваний, його вже знають, середнє охоплення одного посту "Гуся" – від 2 млн людей", – сказала Кушнір.

Під час прес-конференції був презентований перший відеоролик.

"Сьогодні презентований перший ролик щодо права виборця перевірити себе в списках виборців і змінити місце голосування. Наступні три ролики стосуватимуться безпосередньо дня голосування: який чином прийти на вибори, проголосувати і проконтролювати момент голосування, а саме – чи є якісь порушення, яким чином звернутися до компетентних органів, якщо такі порушення зафіксовано", – зазначив Петренко.

Повідомляється, що відеоролики будуть розповсюджуватимуть через соцмережі та ЗМІ, а також через територіальні управління юстиції та бюро і центри системи безоплатної правової допомоги. Крім цього, очікується, що ролики транслюватимуть у громадському транспорті.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Нацполіція перейшла на посилений режим несення служби під час виборів Президента України.

Також дивіться фотогалерею за темою:

"Жетон є? А як знайду?": відомий персонаж Гусь з'явиться в столичному метро – постери

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Операція "Дуремар": Балашов розповів, яку концепцію намагається впровадити Путін в Україні
Наступний матеріал
Невесняна погода: на 26 березня синоптики обіцяють похолодання та сніг
Loading...

Вибори Президента України: Нацполіція перейшла на посилений режим несення служби

Посол США Йованович звернулася до українців перед виборами: що саме сказала – відео

Хакери розсилали фейкові листи від імені Авакова з території РФ: що відомо

Поліція взяла всі 199 виборчкомів під цілодобову охорону

"Червоні лінії були проведені" – у МВС відповіли на звернення послів G7 щодо загрози "екстремістських рухів"

На вибори президента приїдуть 2 тисячі офіційних іноземних спостерігачів – МВС