Церква в Крутах
Церква в Крутах 5 канал

Боротьба за релігійну ідентичність: як місцева громада Крут відстояла своє право на перехід у ПЦУ

Читайте по-русски
Підтримати українську церкву з’їхались учасники бойових дій, волонтери й активісти з усієї області

Понад сто років тому під Крутами, що на Чернігівщині відбувся історичний бій. Тоді українські захисники боролися проти більшовицьких військ, які значно їх переважали. Вже у ці дні – містяни стали до іншого протистояння. Тепер - за віру. Із третього разу їм вдалося провести зібрання - і дізнатися, чи справді віряни хочуть перейти до ПЦУ.

Місцева громада Крут стала до бою за релігійну ідентичність. Виборюють право молитися у власній Православній церкві України. Іншої думки Московський патріархат. Щоби захистити себе — проросійські священики звезли до міста тітушок. Місяць тому невідомі молодики завадили присутнім провести збори. Цього разу крутянці налаштовані дати відсіч.

Боротись за українську церкву з’їхались учасники бойових дій, волонтери й активісти з усієї області. За підтримки поліції їм вдалося відтіснити понад пів сотні заїжджих молодиків за територію будинку культури і забезпечити мирне проведення зборів

"Минулі 2 рази тітушня приїжджала і зривала нам заходи. Цього разу ми зібралися більшою кількістю людей, щоб забезпечити просте волевиявлення", - прокоментував демобілізований військовослужбовець ЗСУ Станіслав Прощенко.

Священик з сусіднього Ніжина переконаний, те що відбувається в церкві – це ознака громадянського суспільства, яке з’явилося 2014-го року.

"Люди вже не хочуть бути простими споживачами божого слова, вони хочуть безпосередньо брати участь у церковному житті. І своїм власним вибором сьогодні вони просто засвідчили про те що вони не хочуть, щоб їхня релігійна організація належала до таких центр яких знаходиться в країні агресорі", - пояснює протоієрей Сергій Чукченко.

Церква в Крутах
Церква в Крутах5 канал

"Місцевий батюшка не давав можливості провести просто збори за перехід релігійної громади до ПЦУ. Він привозив сюди багато людей, тітушок різних під видом паломників. І аж за 3 разом нам вдалося провести ці збори", - коментує голова зборів Микола Ворона.

За відсутності спротиву УПЦ МП та підтримці громади — охочих взяти участь у засіданні зібралася майже повна зала.

Церква в Крутах
Церква в Крутах5 канал

Перехід до православної церкви України підтримали більшість присутніх – зі 119 вірян не проголосували лише п’ять людей. Наступний крок – передача протоколу засідання до місцевих чиновників і затвердження нової парафії ПЦУ.

Сергій Салій, Володимир Дзюба, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський, вітаючи військовослужбовців ВМС, згадав про полонених моряків
Наступний матеріал
У день Різдва Іоана Хрестителя Епіфаній провів службу в Манявському чоловічому монастирі – включення
Loading...

Всеукраїнська єпархіальна проща до Хресто-Воздвиженського Манявського монастиря за участі Епіфанія – трансляція

Зоря розповів, за якою системою СБУ співпрацює з релігійними організаціями

Філарет відмовився реєструвати єпархію, доручену йому Синодом – Зоря

Філарет підхоплює тези, які йому нашіптують на вухо – релігієзнавець

Ієромонаха Зеленського возвели в сан єпископа Харківського

Філарет прокоментував рішення Священного Синоду ПЦУ – включення