Священик МП завадив зборам громади на Чернігівщині
Священик МП завадив зборам громади на Чернігівщині 5 канал

"Забрали і пошматували документи": на Чернігівщині представники МП силою заблокували збори громади - подробиці

Читайте по-русски
За словами селян, представники поліції не реагували, коли молодики скидали їх зі сходів і не давали пройти в середину

Блокування храму та сутички сталися у Крутах, на Чернігівщині. Попри бажання громади перейти до Православної церкви України – їм на заваді стали місцеві представники УПЦ МП та група невідомих чоловіків.

На збори, де планували обговорити це питання, зібралися понад 200 крутянців. Але повести збори не вдалося. Настоятель Свято-Михайлівської церкви із двадцятьма священниками Московського патріархату та півсотнею заїжджих молодиків заблокували вхід в Будинок Культури.

"Вони просто не дали можливість нам зайти в клуб і провести це вчасно. Документи, які в мене були, вони забрали, вирвали, порвали. У мене лишився корінець від заяви і приходно-касового ордеру, який я замовляв цей клуб на 2 години. Але вони не дали можливості", – обурюється член ініціативної групи Микола Ворона.

За словами селян, представники поліції не реагували, коли молодики скидали їх зі сходів і не давали пройти в середину. Водночас московський священик агітував присутніх.

"Чому в країні сталася така біда? Починаючи з 2013-14 року бунтарі, які іменують себе великими патріотами України, збунтували Україну, почався розвал країни, вони це почали з Києва. Це привело до розвалу країни. Вони за цукерки, за все інше купили той Томос, тепер уже й не раді самі ньому", – прокоментував настоятель Свято-Михайлівської церкви Василь Вільховецький.

Заїжджі чоловіки називають себе паломниками та ховаються від камер.

Місцевий активіст Володимир Брюховецький – ветеран війни з Росією. Прийшов, щоб підтримати громаду.

"Зараз бачимо що Климент Вечеря, наш ніжинський єпископ МП робить те саме. Зараз ми бачимо армію тітушні і цю армію Чернігівщина бачить вперше. Але думаю це не останній їх візит. Вони почали війну, війну в середині країни, війну за церкву і не просто за церкву, війну за свідомість, війну за маси. Вони зараз намагаються починати громадянську війну, вони качають хвилю", – переконаний Володимир.

Від часу отримання Томосу до Православної церкви України приєдналися понад пів тисячі громад. Ситуація ж у Крутах залишається напруженою.

Сергій Салій, Володимир Дзюба, "5 канал"

Попередній матеріал
Kyiv color run 2019: включення з яскравого марафону в Києві
Наступний матеріал
У Харкові під час пікету скинули пам'ятник Жукову
Loading...

Скандал на Хмельниччині: чому прихильники ПЦУ служби біля паркану проводять

Віряни села на Волині скаржаться на тиск і погрози після переходу до ПЦУ – що відомо

Відсутність бажання діалогу: подробиці релігійного непорозуміння через ультиматуми УПЦ МП