У Крутах понад 50 молодиків від керівництвом священиків МП зірвали парафіяльні збори
У Крутах понад 50 молодиків від керівництвом священиків МП зірвали парафіяльні збори Facebook / Леонтій Носенко

"Людей скидали зі сходів": у Крутах молодики під керівництвом священиків МП зірвали збори за перехід до ПЦУ

  Читайте по-русски
  На зборах люди хотіли вийти з-під підпорядкування РПЦ і об'єднатися з Православною Церквою України

  У Крутах на Чернігівщині понад півсотні молодиків від керівництвом священиків МП зірвали парафіяльні збори. Про таке пише на своїй сторінці у Facebook користувач Леонтій Носенко.

  "Не довго мирно їв шаурму гарант і його міністр внутрішніх справ. Понад 50 привозних бандюганів, якими керували близько 20 священиків Московського Патріархату, сьогодні вдруге брутально зірвали парафіяльні збори у знаменитому селі Крути Ніжинського району Чернигівщини", – йдеться у повідомленні.

  Чоловік розповів, що на зборах понад 200 мешканців Крут мали вирішити питання про об'єднання з Православною Церквою України та вихід з підпорядкування РПЦ.

  Носенко пише: "Очевидці повідомляють, що завезена з Києва братва вже зранку захопила приміщення, де мали проводитися збори. А ніжинська поліція цьому фактично потурала. Далі москвомовні "спортікі" заблокували вхід, а тих крутян, які намагалися потрапити у свою ж будівлю, просто скидали зі сходів на землю. Безкарне знущання з крутян відбувалося під улюлюкання завезених бабушек-клікуш. Їх під'юджували мобілізовані московські попи, яких у Крути цього дня наперли з усіх усюд: Ніжина, Борзни, Прилуки й навіть Бахмача (зокрема, у банді тітушок засікли й "благочинного" РПЦ в Бахмацькому районі)".

  Як відомо, Верховна Рада нещодавно ухвалила Закон, який спрощував процедуру переходу громад до інших конфесій.

  Носенко пише: "Найбільше це не сподобалося московським попам, голос яких тепер не є вирішальним на голосуваннях громад. А на Чернигівщині вони не вперше вдаються до послуг криміналу, аби запобігти відновленню канонічного статусу православних громад України. Всього в ПЦУ, з моменту отримання Томосу про канонічну автокефалію, повернулося понад 530 громад, що перебували в московському розколі. Зараз цей процес штучно загальмовано. Самі московські розкольники всіляко саботують норму ще одного Закону, ухваленого Верховною Радою – про необхідність перереєстрації статутів парафій, в яких має бути відображена їхня належність до РПЦ – конфесії, центр якої перебуває в країні-агресорі Російській Федерації".

  "Тим часом, ситуація в Крутах залишається напруженою. Село, яке стало символом героїчного опору українського студентства у війні з Москвою, далі силоміць перебуває в духовному рабстві тієї ж Москви. Влада бездіє", – підсумував Носенко.

  Як повідомляв 5.UA, 21 січня 2019 року вУкраїні набув чинності закон про перехід релігійних громад.

  Попередній матеріал
  КПВВ на Донбасі перейшли на літній графік роботи – як тепер працюють
  Наступний матеріал
  ОБСЄ зафіксувала озброєння біля будинків мирних жителів на Донбасі – відео
  Loading...