Епіфаній
Епіфаній radiosvoboda.org

Документи від УПЦ Київського Патріархату після 30 січня 2019 року недійсні – Епіфаній видав указ

  Читайте по-русски
  У цьому указі ПЦУ спирається на рішення Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

  Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання "Українська православна церква Київського Патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. Відповідний указ Митрополита Київського і всієї України Епіфанія оприлюднено на сайті ПЦУ в середу, 29 травня.

  "Будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об'єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 року, є недійсними і не підлягають виконанню в Українській православній церкві (Православній церкві України)", – йдеться в документі.

  У цьому указі ПЦУ спирається на рішення Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, який, зокрема, постановив: припинити діяльність релігійного обʼєднання УПЦ КП шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної церкви України; припинити чинність Статуту про управління УПЦ КП; припинити діяльність усіх статутних органів релігійного об'єднання УПЦ КП.

  Крім того, в указі є нагадування, що 15 грудня 2018 року об'єднавчий Собор у Святій Софії Київській одноголосно утворив Православну церкву України та обрав її предстоятеля – Митрополита Епіфанія, а 30 січня 2019 року Київська митрополія ПЦУ зареєстрована як керівний центр релігійного об'єднання Православної церкви України. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація предстоятеля.

  В указі також наголошується, що священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 5 лютого 2019 року вирішив, що Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій та монастирів міста Києва (крім Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря). Однак, як зазначено в документі, протягом чотирьох місяців вказана єпархія у складі ПЦУ юридично не зареєстрована і документи на її реєстрацію керуючим єпархією не підготовлені та не подані.

  У документі йдеться, що враховуючи вищезазначене та у зв'язку з оприлюдненням від імені керівництва релігійного об'єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, нечинних документів, які вносять смуту в середовище кліру міста Києва, а також для уникнення подальших порушень канонів та Статуту церкви і було видано цей указ. 

  Крім того, згідно з документом, на прохання релігійної громади Покрова Пресвятої Богородиці в Солом'янському районі міста Києва та її кліру, ця громада тимчасово (до повного виконання рішень Священного Синоду від 5 лютого та від 24 травня щодо реєстрації в місті Києві єпархії у складі ПЦУ) приймається в безпосереднє підпорядкування Митрополита Епіфанія.

  Нагадаємо, 14 травня 2019 року Філарет оприлюднив звернення, в якому оголосив, що Київський Патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним Патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на Об'єднавчому соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. Пізніше він уточнив, що домовленість носила усний характер та письмово не зафіксована. Почесний Патріарх також незадоволений грецьким уставом ПЦУ і заявив про намір скликати собор та внести зміни у статут. На думку Філарета, статус митрополії не відповідає реальній вазі ПЦУ.

  Попередній матеріал
  За час анексії Криму РФ незаконно видобула там понад 9 млрд куб. газу
  Наступний матеріал
  ЦВК зареєструвала першого кандидата на вибори в Раду
  Loading...