Скасування ліцензії NewsOne
Скасування ліцензії NewsOne 5 канал

Без скандалу не минулося: як Нацрада скасовувала ліцензію NewsOne – репортаж

Читайте по-русски
Підтримати канал на засідання прийшли нардепи від "Опозиційної платформи – за життя"

Анулювати ліцензію телеканалу NewsOne. Відповідне звернення спрямує до суду Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. За це на засіданні проголосували одноголосно. Розгляд питання, утім не минувся без скандалів. Деталі знає Олена Соловйова.

Від ранку під стінами Нацради з питань телебачення та радіомовлення одразу два пікети. З одного боку – люди з плакатами на підтримку каналу NewsOne. Тримають таблички з портретом одного зі членів Нацради та написом "обличчя цензури". Власні ж обличчя протестувальники від камер – ховають.

З протилежного боку – вимагають анулювання ліцензії телеканалу.

Пристрасті під Нацрадою розбороняли правоохоронці. Партія "Демократична сокира" заявила про затримання її лідера Юрія Гудименка. Той згодом повідомив, що його відпустили.

У цей час на засіданні Нацради зачитують проєкт рішення, що дозволить звернутися до суду й анулювати ліцензію мовнику. Приводом провести позапланову перевірку NewsOne стали наміри мовника провести телеміст із російським телеканалом 12 липня. Ефір компанії "Новини 24 години" – така юридична назва каналу NewsOne – перевіряли у період з 6 червня до 8 липня. Цитат, що розпалюють ворожнечу – назбиралося. Тут і заклики відновити відносини з Росією, і закиди що в Україні засилля фашистів. А на сході України не війна – а внутрішній конфлікт.

"Висловлювання є наративами, дуже схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, яка визнана Верховною Радою України та міжнародною спільнотою країною-агресором. Та мають ознаки таких, що базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю", – наголосив член Нацради Сергій Костинський.

"Ми вважаємо, що зараз відбувається політичне судилище. Всі зачитані претензії не стосується журналістів та ведучих, а стосуються гостей, які в прямому ефірі мають право на свою власну думку", – переконував директор NewsOne Юрій Будяк.

"Тут питання до підбору гостей. Ми вважаємо, що в контенті цього телеканалу переважала одна політична сила – "Опозиційна платформа – за життя". Тому те, що звучало не від ведучих, а від гостей – воно не звільняє від відповідальності в цьому разі", – наголосив експерт незалежної медійної Ради Роман Головенко.

На підтримку каналу на засідання прийшли нардепи від "Опозиційної платформи – за життя".

"Я вважаю, що в цьому проєкті рішення не доведено вину ліцензіата, наголошую – це моя особиста позиція. Не доведено вину журналістів про те, щоб вони зараз відповідали за слова гостей студії", – сказав голова комітету ВР з питань свободи слова Нестор Шуфрич.

Деякі з них конфліктували з активістами у приміщенні, де відбувалося засідання. А згодом і в коридорах Нацради.

Після кількох годин дискусії, члени Нацради ухвалюють рішення.

"Звертаємося до суду з позовом про анулювання ліцензії. Хто за, прошу голосувати – одноголосно, дякую! Канал від сьогодні не припиняє роботи, прошу, щоб ніхто цим не маніпулював, ніхто не йде на вулицю, не втрачає роботу. Поки суд не розгляне це питання", – підсумувала в.о. голови Нацради Ольга Герасим'юк.

Олена Соловйова, Ігор Селянінов, "5 канал"

Попередній матеріал
Юридичний радник "ПриватБанку" назвав умову, за якої банк і надалі лишатиметься державним
Наступний матеріал
"Випробовують наші нерви": як окупанти підтягують важку техніку вздовж Бахмутської траси – сюжет
Loading...

Нацрада з питань ТБ звернеться до суду для анулюваня ліцензії NewsOne – головне з позачергового засідання

Нацрада продовжила дозвіл на мовлення "Армії FM" в Криму та на Донбасі – переможне включення

Більш як 30 українських телеканалів і радіостанцій під загрозою вимкнення – Холодна

Не збиралися вже 6 тижнів: засідання Нацради з телерадіомовлення вкотре не відбулося – що цього разу

Нацрада спіймала 4 телеканали на викривленні результатів соцопитувань

У Нацраді розповіли, як "Інтер" та NewsOne порушили закон на користь Бойка