ООС
ООС 5 канал

"Випробовують наші нерви": як окупанти підтягують важку техніку вздовж Бахмутської траси – сюжет

Читайте по-русски
Такими діями окупанти намагаються чинити психологічний тиск, вважають армійці

Попри те, що повний режим "тиші" в Новотошківському на Луганщині майже не наступав, ситуацію на цій ділянці фронту армійці називають контрольованою. Важке озброєння окупанти не використовують, проте майже щоночі відкривають вогонь зі стрілецької зброї. Репортаж із передової від Вікторії Ковальової.

Майже щоночі вогонь у бік позицій Об'єднаних сил. Режим тиші поблизу Новотошківського втримався не більше двох тижнів, кажуть армійці. Потім окупанти поновили обстріли.

"Вони вже трохи розпочали робити агресію ввечері. Прострілюють. Роблять так, щоб ми робили відповідь і провокують нас. Але ми стараємося це не робити. Вже коли щось серйозніше, то тоді відсіч даємо", – каже армієць Богдан.

Упродовж останнього місяця перемир'я на цій ділянці фронту українські захисники виконують в односторонньому порядку. Поки зброя Об'єднаних сил мовчить, ворог – цілить по позиціях.

"У них жнива ідуть, то "хлібні" ці умови ідуть. Хоча вони їх порушили, але ми відповіді і так не давали, бо там люди мирні збирали врожай. Ми сиділи тихо. Але зараз вони починають потрошки. Певно закінчуються всі ці "хлібні збори". Осінь, зима воно завжди так. Кожен рік воно так і є", – пояснює військовослужбовець Богдан.

"Осінь! По-перше! По-друге, був режим тиші! Було перемир’я! Це їм дало можливість підготуватися! Прокопатися! По-третє, вони останнім часом не мають ніяких успіхів на вогневих позиціях, в боях! Їм потрібно зробити якийсь показник. Взяти когось в полон, розбити якийсь спостережник. І вони соваються, рухаються, випробовують наші нерви", – розповідає  боєць Микола.

Армійці кажуть, окупанти підтягують техніку вздовж Бахмутської траси. "Голоси чули! А часом то і по коліях стукають!" – запевняє вояка Назарій. "Останній час чутно гул техніки. Це важка техніка, гусенична. З’являється, переважно вранці в годині 4-й, 5-й. Вони колоною виїжджають, і назад потім виїжджають", – зауважує Андрій.

Такими діями окупанти намагаються чинити психологічний тиск, вважають армійці.

"Я думаю, що це нормально, і воно ніякого стосунку не має до наших страхів. Що будемо стояти до останнього. І як вийде вже. До перемоги", – наголосив армієць Андрій.

Микола на фронті майже від початку війни. Пройшов бої за Станицю Луганську та Хутір Вільний. Каже, за цей час Волинська бригада, в якій служить, сформувала надійний колектив. Залишатися на передовій бійці обіцяють до підняття прапора перемоги не звільненій від окупантів території.

"Хлопці молодці! Я впевнений в наших захисниках! Вони знають свою роботу, знають, для чого вони тут. І роблять вони доволі непогано те, свої завдання виконують. Противник може хапнути вволю. Хай приходять! Я вже скучив за ними! Радий буду зустрічати!" – жартує захисник Микола.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/

Попередній матеріал
Без скандалу не минулося: як Нацрада скасовувала ліцензію NewsOne – репортаж
Наступний матеріал
Кремль зазвичай прибирає свідків, Цемаха чекає те саме – Котенко

Криваве "перемир'я": на Донбасі бойовики 12 разів обстрілювали – загинув боєць ЗСУ

Ситуація на фронті: російські найманці гатять зі 120-мм мінометів, 4 армійці ЗСУ поранені

У Забайкаллі російські військові помилково обстріляли село з артилерії – ЗМІ

Війна на Донбасі: ворог 17 разів відкривав вогонь по українських позиціях – загинув армієць ЗСУ

Біля Зайцевого терористи підступно порушили запрошену тишу: один боєць ООС поранений

ООС: російські війська обстріляли гуманітарний коридор Горлівка – Бахмут