Путін
Путін Фото reporter-tv.net

Кремль зазвичай прибирає свідків, Цемаха чекає те саме – Котенко

Читайте по-русски
Володимир Цемах – дуже важливий свідок у справі збиття MH17

Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Інофрмацйний вечір" голова ГО "група Патріот" Олег Котенко.

Він також спрогнозував, що станеться, якщо Україна таки піде на обмін і віддасть Цемаха Росії.

"Перше – це все-таки іміджева втрата для України. Якщо ми справді передамо ключового свідка у справі MH17, тоді Європа буде дивитися на нас уже трохи по-іншому. Але найстрашніше для України те, що ми знову визнали: Путін дуже сильний і він може змусити робити нас те, що Україні в принципі не потрібно робити. Якби ми з самого початку говорили про цього свідка і про його внесення до списку на обмін, потрібно було б, мабуть, торгуватися за якісь інші пріоритети, а не за 33 на 33, не 35 на 35. Тобто потрібно було говорити про всіх політв’язнів. Тому що це справді сильна фігура, і я вже казав багато разів, що Путін просто так обміни не проводить. Імовірно, це було закладено із самого початку, хоча в списку на обмін Цемаха не було".

Крім того, Котенко вважає, що РФ може захотіти елементарно ліквідувати цінного свідка у справі MH17.

"Безумовно, Росія всіх, кого побоюється і хто може дати якісь свідчення, не тільки по MH17, а і ще й по російській агресії, яка відбулася на території України, вона всіх прибирає. Просто різні способи. Хтось з 9-поверхівки стрибає, когось отруюють, хтось на машині розбивається. Думаю, те саме чекає і на Цемаха", – вважає експерт.

Він також сказав, що Росія провадить певну інформаційну кампанію щодо обміну ув'язненими.

"Тепер потрібно нам розуміти, хто з українського боку веде перемовини і хто приймає це рішення. Я знаю, що настане час і ми будемо ставити ці запитання тим, хто стоїть за цими обмінами. Не те, що не рівноцінними, а ті, які не потрібні Україні. Ці обміни неправильні. Обміни, якщо і мають проходити, то в рамках інтересів України, в нині ми бачимо, що України з кожним разом підлаштовується під якісь умови, які виставляє нам Росія", – зауважив Котенко.

Як повідомляв 5.UA, 5 вересня судді Апеляційного суду міста Києва відпустили Цемаха під особисте зобов'язання. Прокуратура вимагала залишити підозрюваного під арештом, заявляючи, що він може втекти.

Довідка. Цемах керував так званою "протиповітряною обороною" в районі, де збили літак "Малайзійських авіаліній". Як припускають, Цемах є серед осіб, яких Росія хоче бачити у списку для обміну ув'язненими з Україною.

Попередній матеріал
"Випробовують наші нерви": як окупанти підтягують важку техніку вздовж Бахмутської траси – сюжет
Наступний матеріал
Справа розстрілів на Майдані: 5 ексберкутівцям продовжили запобіжний захід – включення з суду