Терорист 'ДНР' Цемах
Терорист 'ДНР' Цемах 5 канал

"Якщо підемо на обмін Цемаха з РФ – потрапимо у "виделку" з партнерами з ЄС": експерти про справу причетного до MH17

Читайте по-русски
У суспільстві замало відомо про перебіг розслідування щодо збиття літака

Можливим обмін причетного до збиття MH17 Володимира Цемаха є невигідним для України в будь-якому разі. Про це в студії "5 каналу" розповіли політолог, керівник платформи "Єдиний координаційний центр" Олег Саакян і політичний експерт Дмитро Левусь.

"Ситуація Цемаха корисна для Росії і як процес, і як результат. Якщо вони не досягають обміну Цемаха, то зроблять цілий пласт підвалин, щоб розхитувати інформаційний простір і таким чином тиснути на Зеленського. Якщо підемо на обмін, то ми потрапляємо у "виделку" з нашими західними партнерами. Тому що він є цінним свідком і незнана ситуація, щоб якась країна своїх громадян видавала країні-ворогу", – сказав Саакян.

Левусь відзначив, що значну роль у справі Цемаха відіграє інформаційна війна збоку Росії, а українські слідчі замало афішують справу.

"У нас трохи замало в суспільстві знають про перебіг цього розслідування… Через це починаються домисли, додумування, чи справді Цемах такий важливий, тим паче, що спочатку була операція прикриття збоку російських спецслужб, які почали казати: ну що там, дідусь, військовий пенсіонер, який не мав ніякого стосунку – от і перемога українських спецслужб. І тут через місяць – все йшло по іншому. Є конкретна вимога поставити його у список полонених, зрозуміло, що це було прикриття, але ця інформація теж зайшла в український простір", – вважає політтехнолог.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Надаємо, раніше голова МЗС Нідерландів прокоментував звільнення Цемаха з-під варти.

Попередній матеріал
"Червона лінія": на Майдані протестують активісти, обурені звільненням Цемаха – включення
Наступний матеріал
Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео