Цемах
Цемах 5 канал

Відпустили під чесне слово: як відбувалося засідання, на якому звільнили Цемаха – сюжет

Читайте по-русски
У прокуратурі кажуть: після такого рішення складніше буде організувати допит свідка Міжнародною слідчою групою щодо катастрофи МН17

Підозрюваний в організації вбивства чотирьох військовослужбовців ЗСУ та один зі свідків у справі збиття "боїнга" МН17 Володимир Цемах – на волі. Рішення ухвалив Апеляційний суд Києва. За інформацією ЗМІ, Кремль хоче отримати колишнього поплічника терористів так званої ДНР в обмін на полонених українців. Сам Цемах питання можливого обміну не прокоментував. Більше розповість – Ірина Шевченко.

Колишнього командира протиповітряної оборони Слов'янської бригади терористичної "ДНР" співробітники СБУ затримали та вивезли на підконтрольну Києву територію в кінці червня. Про цю блискавичну спецоперацію стало відомо, лише коли Володимира Цемаха заґратував Шевченківський суд. Окрім участі в терористичній організації, йому оголосили ще одну підозру.

"Це організація терористичного акту, внаслідок якого загинули українські військовослужбовці. Тут йдеться про бій, який стався шостого нуль восьмого 2014 року на блокпосту номер 43. І в ході вказаного бою було вбито українських воїнів Галумачука Івана Сергійовича, Чечета Юрія Васильовича, Степанюка Володимира Миколаєвича і Пивоварчука Сергія Олександровича", – повідомив заступник начальника відділу генпрокуратури Олег Пересада.

Адвокат просить Апеляційний суд звільнити Цемаха.

"Відповідно до статті 5 протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на свободу і нікого не може бути позбавлено свободи, крім випадків, передбачених цією конвенцією і відповідно до процедури, встановленої законом", – заявив адвокат Цемаха Роман Гонтарев

Сам Цемах – не багатослівний. На численні запитання журналістів не відповідає. Так само відмовляється виступити під час засідання. І посилається на погане самопочуття.

Щодо справи малайзійського "боїнга", підозру Цемаху поки що не оголошували. Достеменно невідомо, чи допитували його вже міжнародні слідчі. Але в українській прокуратурі переконані, якщо Цемах буде на волі, це ускладнить виконання Києвом зобов'язань із притягнення до відповідальності винуватців трагедії.

"Як це не парадоксально, але продовження дії запобіжного заходу в цьому випадку грає на руку самому пану Цемаху, оскільки перебуваючи під вартою, ця людина залишається в безпеці", – зауважив заступник начальника відділу генпрокуратури.

Щодо можливого обміну Цемаха на українських бранців Кремля – у прокуратурі не мають офіційної інформації.

"Я не можу коментувати питання обміну, оскільки, наприклад, до мене як до керівника групи прокурорів в кримінальному провадженні щодо пана Цемаха жодної офіційної інформації про його обмін не надходило", – сказав Олег Пересада.

Засідання триває не більш як годину. Судді дослухаються до аргументів захисту і відпускають фігуранта під чесне слово.

У прокуратурі кажуть: після такого рішення складніше буде організувати допит свідка Міжнародною слідчою групою щодо катастрофи МН17. А за життя Цемаха відтепер відповідатиме сам Цемах.

Ірина Шевченко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Юридичний радник "ПриватБанку" назвав умову, за якої банк і надалі лишатиметься державним
Loading...

"Звільнення Цемаха з-під варти стовідсотково погіршить відносини України з Нідерландами" – нардеп від "ЄС"

Тривожний сигнал: євродепутатка Пірі відреагувала на звільнення Цемаха

Фріз про звільнення фігуранта збиття МН17: "На видачі Цемаха Росії наполягали в Кремлі"

Причетний до збиття МН17: Цемаха відпустили з-під варти – включення

Ексбойовик "ДНР" Цемах тепер не головний свідок, а підозрюваний у справі збиття MH17 – ЗМІ

Справа MH-17: ексначальник ППО "ДНР" Цемах і ексголова штабу Міноборони Купріян свідчитимуть для суду Нідерландів