Зі Львівщини в космос передали сигнал-послання зі 100 тисячами малюнків дитячих мрій. Про таке повідомляє "Укрінформ".
29 вересня в Національному центрі космічних досліджень і зв'язку, в Золочеві на Львівщині, діти з усієї України зібралися, щоб передати свої бажання, втілені в малюнках, позаземним цивілізаціям.
Максим, який має 14 років, мріє, щоб на планеті Земля і в Україні запанував мир. Його 10-річний тезка хоче стати пілотом "боїнга" і завести великого кота. 11-річна Софія хоче, щоб діти не хворіли, а 10-річна Ернеста – щоб закінчилася війна в Україні.
Мрії маленьких українців в Центрі закодували і вперше в світовій практиці відправили в космос. Світловий сигнал летітиме до "адресата" із швидкістю майже 3 млн метрів на секунду і подолає відстань близько 400 трлн кілометрів. Досягти кінцевої мети він зможе через 41 світловий рік.
Малюнки дитячих мрій протягом року збирали під час всеукраїнського арт-марафону в турі містами і онлайн, зокрема, у школах і лікарнях країни.
Крім малюнків, у Всесвіт відправили космічну молитву.
Керівник Центру Володимир Присяжний зазначив, що позаземні цивілізації, ймовірно, отримають сигнал. Відстежувати, де перебуває промінь після відправлення, можна буде завдяки математичним розрахункам. Зображення закодовані простими числами, що допоможе іншим цивілізаціям їх зрозуміти. Ризиків така космічна місія не несе. Сигнал не може зашкодити космічним апаратам і є екологічним.
Представники Державного космічного агентства України 19 вересня відправили в NASA офіційний лист, де повідомили про деталі космічної місії та попросили підтримати ідею надати одній з планет системи Траппістів-1 назву Планета мрій. У листі науковці також попросили NASA провести екскурсію на об'єкти агентства для українських дітей, які борються з важкими хворобами.
Проєкт "Здійсни мрію" стартував 29 квітня 2016 року, напередодні Всесвітнього дня бажань. За час його існування здійснено сотні мрій дітей, які борються із тяжкими хворобами.
У Конвенції ООН міститься пункт, який дозволяє відправляти сигнали в космос, якщо вони несуть позитивний посил і там немає агресії. А екзопланети системи Траппістів-1 представлені NASA і внесені в каталог в 2017 році.
Нагадаємо, у Харкові влаштували флешмоб до Дня глухих. Учасники виконали пісню "Україна" харківського співака Олександра Кварти.