Володимир Ар'єв
Володимир Ар'єв Радіо Свобода

"Відсутність голосу лунатиме значно сильніше" – Ар'єв підтримав бойкот українською делегацією участі у сесії ПАРЄ

  Читайте по-русски
  За словами Ар'єва, ефект від цього бойкоту міг бути масштабнішим і вагомішим

  "Рішення про бойкот цієї сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке ухвалила нова українська делегація, я абсолютно і повністю підтримую". Про це заявив депутат фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Володимир Ар'єв в коментарі телеканалу "Прямий".

  "Тому що в цьому разі відсутність голосу буде лунати значно сильніше за наявність цього голосу", – наголосив Володимир Ар'єв.

  За його словами, якби українська делегація приїхала на сесію ПАРЄ "так, наче нічого не сталося", – це було б у рамках російського сценарію і сценарію тих, хто підтримує повернення Росії в ПАРЄ.

  Ар'єв також особливо відзначив тих депутатів національних парламентських делегацій, які прийняли рішення про індивідуальну неучасть у нинішній сесії ПАРЄ, зокрема це депутати від Литви.

  "Хоча погоджуючись з українською делегацією в тому, що вони прийняли стратегічне рішення, але не погоджуюся із тим, що вони його прийняли запізно. Вони затягнули з прийняттям рішення про бойкот аж до 23 вересня. Буквально тиждень тому воно було ухвалене", – сказав нардеп від "ЄС".

  За його словами, саме через це багато делегацій не дочекалися рішення від України і вирішували самостійно, чи брати участь у нинішній сесії ПАРЕ. Дехто з депутатів відмовився від участі в індивідуальному порядку.

  "Тому така єдність була порушена. І я сподіваюсь, що в майбутньому українська делегація діятиме більш рішуче, ніж це було цього разу", – додав він.

  За його словами, ефект від цього бойкоту міг бути більш масштабним і вагомим. Ар'єв висловив жаль, що представники української делегації до нього звернулися запізно, і тому вже не можливо було мобілізувати значну підтримку серед інших делегацій в ПАРЄ.

  "Але бойкот з боку української делегації абсолютно виправданий", – зазначив Володимир Ар’єв.

  Політик наголосив, що ПАРЄ сама порушила свої головні принципи. Крім того, є питання щодо легітимності обрання російських депутатів під час виборів у РФ, за участю виборців анексованого Криму. А отже, і їхня участь у будь-яких голосуваннях на сесії в ПАРЄ ставить під сумнів легітимність таких рішень Асамблеї.

  Він також прокоментував наміри президентського комітету ПАРЄ відвідати Україну.

  "Я вважаю, що це може бути кроком назустріч Україні, але маленьким. Питання не в тому, що сам факт проведення президентського комітету ПАРЄ в Києві, це вже добре. Питання в тому, з чим приїде президентський комітет, з якими меседжами", – сказав Ар'єв.

  І додав: "Якщо від нас будуть вимагати прийняти все як є, то я вважаю, що президентський комітет має поїхати туди, звідки приїхав".

  Він вважає, що комітет має приїхати в Україну з конкретними пропозиціями – як відновити довіру і виходити із ситуації, коли Парламентська Асамблея дискредитувала сама себе.

  Нагадаємо, в осінній сесії ПАРЄ, що стартує вже сьогодні, Україна не братиме участі на знак протесу проти повернення до асамблеї делегації Росії. Новий склад української делегації в ПАРЄ Верховна Рада сформувала 17 вересня. Її очолила депутат від партії "Слуга народу" Єлизавета Ясько.

  Попередній матеріал
  Офшорні схеми та санкції РНБО: що завадило Гентманцеву потрапити до Верховного Суду
  Наступний матеріал
  3 млн метрів на секунду: українські діти відправили "листа" інопланетянам
  Loading...