Джулія Бартрум, куратор майбутньої виставки, присвяченій творчості Мунка в Британському музеї в Лондоні заявила, що відома картина норвезького художника Едварда Мунка "Крик" насправді зображує не крик, а відчай. Про таке повідомляє "УНІАН" з посиланням на The Babel.
Таким чином, на чорно-білій версії картини (Мунк малював кілька "Криків" у різних техніках) художник написав: "Я відчував великий крик у всій природі".
Бартрум стверджує, що на картині постать закриває вуха руками, блокуючи "крик природи".
За словами мистецтвознавці, намалювати картину Мунка надихнув захід в Осло, коли небо стало криваво-червоним. На думку Бартрум, художник намагався відтворити своє відчуття відчаю перед силою природи.
Як повідомляв 5.UA, реставровану картину середини XIX століття Платона Бориспольця "Проповідь апостола Андрія" повернули на її місце в Андріївській церкві. Повернули невипадково – саме у переддень 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. Платон Борисполець був другом Кобзаря і під час реставрації картини деякі шевченкознавці висунули гіпотезу: Тарас Шевченко зображений на цьому полотні.