Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно
Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно 5 канал

"100 очей": у Києві роблять безкоштовні операції тим, хто втратив зір на Донбасі

Читайте по-русски
Зв'язатися з організаторами можна за допомогою соцмереж або через благодійний фонд "Український проєкт милосердя"

"100 очей" – так називається соціальний проєкт, у межах якого проводять безплатні операції тим, хто втратив зір під час бойових дій на Донбасі. Здатність бачити військовим та ветеранам повертають небайдужі лікарі з різних країн. Із ними познайомилася журналіст "5 каналу" Анна Брикова.

"На фронті буває по-різному, може й не треба було. Оскільки я лишився живий, значить треба, значить ще моя історія не закінчена", – каже один із пацієнтів.

Після травми, отриманої ще 2014-го, Петро майже не бачить на ліве око, має інвалідність. Але це не спинило чоловіка. Він продовжив служити на Сході аж до 2018-го. Тепер повернувся додому і до своєї цивільної професії – шкільного вчителя.

"Там очі потрібні, треба з дітьми працювати, готуватися. У будь-якому разі воно буде краще, ніж один відсоток. Кажуть, що буде краще, але доля покаже наскільки краще", – каже чоловік.

Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно
Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно5 канал

Віктор теж проходить діагностику перед операцією. Про можливість безплатно поліпшити зір, зіпсований півроку тому під час військової служби на Донбасі, дізнався у себе в частині.

Проблеми з зором в учасників бойових дій пов'язані здебільшого з травматичною катарактою внаслідок контузії. Кришталик ока тьмяніє, через це погіршується зір одразу або згодом. Вилікувати таку травму медикаментами неможливо. Єдиний вихід – замінити кришталик на спеціальну інтраокулярну лінзу. Операція не складна, однак вартісна.

Георгій Пархоменко, хірург-офтальмолог, каже: "Триває операція в середньому від 2 до 20 хвилин, залежить від кваліфікації хірурга. Але саме для того, щоб вона пройшла для пацієнта не складно, потрібно дороге обладнання, чудові витратні матеріали, багаторічні тренування хірурга".

У межах соціального проєкту "100 очей" Георгій Пархоменко, головний лікар однієї з офтальмологічних клінік, повертає бійцям та ветеранам зір безплатно. Серед фахівців-добровольців є й лікарі-іноземці. Крім того, організатори на час кількаденної післяопераційної реабілітації забезпечують своїх пацієнтів житлом.

Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно
Операції тим, хто втратив зір на Донбасі проводять безкоштовно5 канал


Співорганізатор проєкту "100 очей" Олександр Куклишин каже: "Він насамперед для війсковослужбовців, які не можуть покрити вартість цих операцій. Хотіли показати, що вони завжди можуть розраховувати на нашу допомогу".

Але знайти військовослужбовців та ветеранів, які потребують допомоги офтальмологів, непросто.

"Ми не могли протягом одного року знайти 100 травматичних катаракт. Після демобілізації військових внаслідок травм відсутня фіксація їхніх медичних потреб. Тобто людина їде додому і на цьому все закінчується, далі вже як фізична особа має отримувати медичне лікування", – розповідає Еміль Алібейлі, співорганізатор проєкту "100 очей".

Організатори співпрацюють із військовими шпиталями, ветеранськими організаціями та поширюють інформацію про проєкт серед військових. Зв'язатися з ними можна за допомогою соцмереж або через благодійний фонд "Український проєкт милосердя".

Анна Брикова, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
"Налаштовані патріотично": в Запоріжжі 50 строковиків склали присягу на вірність Україні – відео
Наступний матеріал
Англійська по-турецьки: як волонтери із Туреччини допомагають дітям у Вінниці вивчити іноземну мову
Loading...