Олексій Середа
Олексій Середа 5 канал

Уперше в історії: наймолодший чемпіон Європи зі стрибків у воду поділився враженнями від змагань – репортаж

13-річний Олексій Середа став наймолодшим чемпіоном Європи зі стрибків воду. Змагання проходили в Києві. Хлопець виборов одразу дві медалі – золото та срібло. Нині чемпіон відпочиває та поновлює сили вдома у Миколаєві. Враженнями від змагань та планами на майбутнє спортсмен поділився із кореспондентами "5-го".

Новоспечений чемпіон Європи зі стрибків у воду досі не оговтався від гучної перемоги та ніяковіє від надмірної уваги з боку журналістів. 13-річний Олексій Середа не лише поповнив скарбничку новими медалями, а й встановив рекорд. Підліток став наймолодшим переможцем за всю історію змагань.

"Я думав, що у фінал потраплю – і все. Там я знав, що завдання свої виконав на рік – узяв ліцензію на олімпіаду у світі і думаю – як вийде, буду старатися, і зайняв перше місце якось", – розповідає юний чемпіон Європи зі стрибків у воду.

В основному складі національної збірної Олексій дебютував у 2019-му. Спочатку підліток вийшов у фінал Чемпіонату світу з водних видів спорту, там спортсмен посів четверте місце. Далі був тріумфальний Чемпіонат Європи. Олексій перевершив попередній рекорд, який належав британцеві Томасу Дейлі. У 2008-му той виграв Євро-2008 у віці 13 років і 10 місяців. Олексію нині 13 років і 7 місяців.

Займатися стрибками в воду Олексій почав у п'ять років, вперше до басейну хлопчика привели мати. Відтоді і почалось спортивне життя.

"В нього реально є мета, в нього є завдання, він прагне до їх виконання, і це радує. Я хотіла, щоб вони техніку підтягнули з плавання, а ось так вийшло. Навіть і в думці не було, що буде такий результат", – зауважує мати чемпіона Олена Середа.

Хист Олексія до стрибків у воду тренери розгледіли відразу.

"Коли ми довго дивилися на табло після виконання останнього стрибка, була пауза 10-ти секундна. І коли ми побачили, що Льоша перший, перші емоції – були сльози радості", – наголошує тренер Олексія Тетяна Погребна.

Попереду в чемпіона два тижні відпочинку. Далі – щоденні тренування та посилена підготовка до Олімпійських ігор, які відбудуться в Токіо влітку 2020 року.

Наталя Приходько, Миколаїв, "5 канал"

Волох: Оголошення війни бурштинокопачам – це лише "шоу" Зеленського у стилі Лукашенка
Засідання Підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів України – відео

Світовий рекорд: як українець переплив Ла-Манш лише за допомогою рук – ексклюзив

Підкорення Ла-Маншу: як український паралімпієць побив світовий рекорд

Майже 1000 км Дніпром уплав: український спортсмен Михайло Романишин йде на рекорд

Паралімпієць, що підкорив Ла-Манш: рекордсмен розповів, як відбувався заплив і які плани на майбутнє

В очікуванні запливу через Ла-Манш: український паралімпієць планує подолати 32 км водою

Українські синхроністки виграли "золото" на чемпіонаті світу з водних видів спорту