Видобування бурштин
Видобування бурштин golosno.com.ua

Волох: Оголошення війни бурштинокопачам – це лише "шоу" Зеленського у стилі Лукашенка

Читайте по-русски
Економічно обґрунтувати впорядкування території, понівеченої незаконним видобутком бурштину, неможливо

Нещодавні заяви Володимира Зеленського про те, що він розв'яже багатолітню проблему незаконного видобутку бурштину – не матимуть практичного результату. Таку думку у студії "5 каналу" висловив політичний експерт і блогер Карл Волох.

"Перш за все – це шоу. Зеленський прекрасно знає, що шоу у стилі батька Лукашенка український народ любить. Думаю, що всі примітивні люди це люблять. Практичний результат з того всього буде нульовий", – заявив Волох.

За його словами, якби команда Зеленського насправді спробувала зупинити незаконний видобуток, то зіткнулася би з катастрофічними іміджевими і політичними втратами.

"Він заборонений – хто слухає ці заборони? Якщо там населення і це не просто сільські бідаки, а люди з грішми і зброєю, і живуть вони, умовно кажучи, в лісах, цих селах. Влада, принаймні попередня, не була готова на політичні втрати, тому що там треба йти і стріляти. Там будуть стріляти у відповідь. І ця не піде на це. А якщо піде сьогодні – завтра все-одно відмовиться. Вони не можуть там стріляти кожного дня", – стверджує експерт.

Він також вважає, що питання бурштину неможливо владнати на законодавчому рівні.

"Якщо все робити правильно, основні витрати в цій ситуації є на рекультивацію землі і відновлення лісу. Причому, не лише там, де видобувають бурштин, а й там, де його шукають. Ніхто ж не знає, як жила йде, тому вони знімають шари, вирубують дерева і т.д. Так от, рекультивація коштує майже стільки ж, скільки коштує бурштин, який там видобувається. Це і є причина, чому за всі роки так  не був прийнятий закон – тому що зробити це економічно обґрунтованим неможливо", – вважає Волох.

Повне відео розмови з експертом можете переглянути тут:

Раніше Зеленський заявив, що вимагає відставки низки чиновників через бурштинові оборудки. А саме – чільника поліції області та керівників відділів поліції Овруцького та Олевського районів.

Попередній матеріал
Сумнозвісний табір "Вікторія" відкрився: чи все зроблено для безпеки дітей – сюжет
Наступний матеріал
Уперше в історії: наймолодший чемпіон Європи зі стрибків у воду поділився враженнями від змагань – репортаж
Loading...