Сергій Князєв
Сергій Князєв Нацполіція

Князєв розповів, як можна врегулювати нелегальний видобуток бурштину

  Читайте по-русски
  Лише старателі Рівненської області до місцевих бюджетів мали б сплачувати 20 мільйонів гривень податку щорічно та по 30 тисяч гривень за кожен гектар орендованих земель

  Очільник Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що для врегулювання нелегального видобутку бурштину на півночі держави потрібно зробити низку кроків, серед яких і законодавче врегулювання цієї діяльності та впровадження кримінальної відповідальності за збут нелегально видобутого бурштину. Про таке повідомляє прес-служба Нацполіції.

  "Передусім необхідно посилити кримінальну відповідальність за порушення правил охорони надр. Зміни до Кримінального кодексу в частині віднесення цього злочину до категорії тяжких або особливо тяжких допоможуть ефективніше документувати діяльність організаторів і виконавців цього незаконного бізнесу", – сказав Князєв.

  За його словами, наступним кроком могло би стати запровадження кримінальної відповідальності за збут нелегально видобутого бурштину.

  "Наразі до відповідальності притягуються лише старателі та перевізники, тобто рядові виконавці, а особи, які займаються незаконним скуповуванням бурштину, його зберіганням та реалізацією, такої відповідальності уникають", – йдеться в тексті повідомлення.

  Князєв стверджує, що важливим заходом щодо запобігання нелегальному видобутку бурштину є законодавче врегулювання цієї діяльності. Цей процес знайшов своє відображення в проєкті Закону України "Про видобування та реалізацію бурштину".

  Законопроєкт ще у 2015 році був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні за основу, проте вже в лютому 2017 року законопроєкт погоджено не було.

  "У законопроєкті чітко визначалися умови легалізації цього бізнесу, регламентувалися і спрощувалися дозвільні процедури. За відсутності відповідного нормативного акту ми маємо безліч старателів, які працюють поза законом, та лише два держпідприємства, яким офіційно дозволено видобуток бурштину", – наголосив Сергій Князєв.

  У поліції стверджують, що лише старателі Рівненської області до місцевих бюджетів мали б сплачувати 20 мільйонів гривень податку щорічно та по 30 тисяч гривень за кожен гектар орендованих земель.

  Як повідомляв 5.UA, бурштинокопачі пошкодили більш як 7 тисяч гектарів земель у трьох регіонах – понад 6200 га земель лісового фонду і понад 1000 га земель сільськогосподарського призначення. 

  Попередній матеріал
  Маніпуляції на темі екології знаходять відгук, оскільки українці стурбовані цією темою – Потапенко
  Наступний матеріал
  На Донбасі зафіксували новий тип російської техніки із захистом від ядерного удару
  Loading...
  "Рекордний урожай": українець намагався провезти до Польщі понад 270 кг бурштину

  "Рекордний урожай": українець намагався провезти до Польщі понад 270 кг бурштину

  На Рівненщині 200 копачів бурштину напали з дрючками на поліцейських

  На Рівненщині 200 копачів бурштину напали з дрючками на поліцейських

  Півтонни бурштину до Великої Британії: запорізькі митники викрили контрабандистів

  Півтонни бурштину до Великої Британії: запорізькі митники викрили контрабандистів