басейн
басейн 5 канал

За виховання чемпіонів – віддячили звільненням: подробиці скандалу в Луцьку

Читайте по-русски
Тренер з плавання Володимир Самчук готує юніорського рекордсмена Максима Ткачука для участі у Чемпіонаті світу

Скандал у спортивній школі олімпійського резерву в Луцьку розгорівся через звільнення тренера з плавання Володимира Самчука. Чоловік розповів: його позбавили роботи в той час, коли в міському басейні немає води і він готує спортсменів до Чемпіонату світу у приватних закладах. Що кажуть у спортшколі та яка позиція міської влади – з'ясовували кореспонденти "5-го".

Тренер з плавання Володимир Самчук готує юніорського рекордсмена Максима Ткачука для участі в Чемпіонаті світу. Хлопець – перший за останні півстоліття плавець із Луцька, який досяг такого рівня. І саме в цей час його тренера звільнили з роботи у спортшколі через прогули. Влітку в комунальному басейні немає води, тож Володимир Самчук продовжив тренувати своїх підопічних у приватному закладі. Запевняє – завчасно попередив керівництво про тимчасову відсутність.

"На словах погодили, але з часом, після того як склали на мене акти, підписали – не погоджуємо, і ходи в спущений басейн, тренувати хлопця до Чемпіонату світу", – розповідає тренер Володимир Самчук.

Дирекція спортшколи наполягає – тренер мав розробити індивідуальний графік занять. А оскільки він цього не зробив, його відсутність – це прогули.

"Йому надавалася можливість дати пояснення, чому він відсутній на роботі, на що він зіслався на ст. 63 Конституції, що має право не давати ніяких пояснень. Так, води немає, вода спущена, але тренажери всі є, спеціальне обладнання для плавців, які тренуються, як кажуть, на суші", – заявляє заступник керівника спортшколи Володимир Озимко.

Батьки плавців припускають: причина звільнення тренера – це заздрість через його досягнення.

"Комунальний заклад не надавав нам нормальних умов. По 2-3 години зранку і 3-4 ввечері тренер займався, присвячував дітям свій час. Його звільнити за прогули, на нашу думку, це – несправедливо. Професіонала, найрейтинговішого тренера на даний момент за рік здобутків у комунальному закладі", – наголошує батько спортсмена Віталій Сарапін.

Максим і Даниїл – багаторазові призери всеукраїнських змагань з плавання. Після звільнення наставника тепер теж планують залишити спортшколу.

"Цей тренер – завжди підтримає на змаганнях, допоможе, на тренуваннях завжди мотивує", – переконує плавець Максим. "Потрібно займатися в одного тренера, бо якщо будеш переходити від одного до іншого – не буде результату", – зауважує плавець Даниїл.

У спортивному конфлікті розбиралися представники міської влади. Кажуть, тренер сам винен у звільненні. "Були усні попередження, регулярні спізнення на роботу, регулярні недотримання внутрішнього розпорядку, регулярне невиконання завдань дирекції і так далі", – зазначає заступник міського голови Костянтин Петрочук.

У комунальному басейні запевняють – готові поновити діалог з тренером. Проте Володимир Самчук уже готує позов до суду, аби відстояти своє право на роботу в спортшколі, де він пропрацював 18 років. Поки триває тяганина – продовжує тренувати спортсменів у приватному клубі.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від вибуху петарди на Рівненщині травмувалися троє дітей – подробиці
Наступний матеріал
Сумнозвісний табір "Вікторія" відкрився: чи все зроблено для безпеки дітей – сюжет
Loading...

Світовий рекорд: як українець переплив Ла-Манш лише за допомогою рук – ексклюзив

Підкорення Ла-Маншу: як український паралімпієць побив світовий рекорд

Майже 1000 км Дніпром уплав: український спортсмен Михайло Романишин йде на рекорд

Паралімпієць, що підкорив Ла-Манш: рекордсмен розповів, як відбувався заплив і які плани на майбутнє

В очікуванні запливу через Ла-Манш: український паралімпієць планує подолати 32 км водою

Українські синхроністки виграли "золото" на чемпіонаті світу з водних видів спорту