Цикорій у Залізняку
Цикорій у Залізняку 5 канал

Відновили історичний бренд: на Сумщині відкрили "Золотницьку сотку" – до чого тут цикорій

Читайте по-русски
Щороку до села Залізняк приїздить чимало туристів – для них облаштували фотозону

Село Залізняк на Сумщині відновило свій історичний бренд – квітку цикорію. Ще здавна на його землях місцеві вирощували цю рослину. І цього літа в селі відкрили "Золотницьку сотку" – це грядка, яка стала фотозоною для численних туристів. Окрім цикорію, туристів сюди вабить також архітектурна спадщина місцевого поміщика і мецената початку XX століття Бориса Золотницького.

Юристка за фахом Ірина Варламова кілька років тому переїхала жити із Сум до Залізняка. В селі влаштувалася бібліотекаркою. Серед книг натрапила на оповіді краєзнавців і захопилася історією краю.

З-поміж іншого дізналася, що здавна місцеві селяни займались розведенням цикорію. Тож вирішила взятися за цю справу. Закупила насіння та виростила перші 100 рослин. Грядку назвала на честь місцевого поміщика і мецената початку XX сторіччя Бориса Золотницького.

"Ідея була – розбити в цьому парку "Золотницьку сотку", це грядка культурного кавового цикорію. Він має великий корінь, з якого виробляють напій. У пам'ять про Бориса Золотницького", – розказує Ірина.

Поміщик залишив чималу спадщину в Залізняку. Нині у маєтку Золотницького розташовується місцева школа. Дотепер збереглися будівлі, в яких були цегельні та винокурні погреби. Про свого земляка знають і школярі.

Крім того, в селі є ще одна пам'ятка минулих часів – так звані "Дерева Паліцина". Це сосни, яким щонайменше 300 років. За твердженням краєзнавців, їх висадив просвітник і перекладач кінця XVIII–XIX століття Олександр Паліцин. Саме він виконав перший в Україні віршований переспів "Слова о полку Ігоревім". Значну частину свого життя Паліцин провів у цьому регіоні.

Щороку до села приїздить чимало туристів. Для них на Золотницькій сотці серед цикорію облаштували фотозону. Екскурсії селом на канікулах проводять місцеві школярі.

У планах селян – облаштувати цикорну кав'ярню у бібліотеці. Для цього потрібні сушарка, інвентар для оброблення рослин та ящики для зберігання коренів. Гроші на це хочуть отримати із фонду Всеукраїнського конкурсу "Неймовірні села України". Бізнес-проект розвитку Залізняка направили для участі в цій програмі.

Олеся Боровик, Сумська область, "5 канал"

Волинський ентузіаст заквітчав чорнобривцями і соняхами понад 500 кілометрів українських доріг – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Меседжі Зеленського рвуть українське суспільство на шматки": Мамчур застеріг президента від нерішучості
Наступний матеріал
Павло Розенко в програмі "Інформаційний вечір" – трансляція
Loading...

Квіти в людський зріст, завбільшки з чоловічий кулак: на станції аерації розповіли, в чому ж секрет вирощування

Сніг і перші квіти: як у Карпатах зима зустріла весну – фото

Паломництво до шафранового раю: Закарпаття приймає тисячі охочих помилуватися червонокнижними квітами

Історія проліска: як унікальна червонокнижна рослина з'явилася в Холодному яру

"Почали готуватися ще з осені": в оранжереях "Київзеленбуду" розквітли мільйони тюльпанів

Вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС: церемонія покладання квітів – відео