Тюльпани, квіти
Тюльпани, квіти 5 канал

Маленька Голландія на Закарпатті: там одночасно зацвіло більш як 10 тисяч тюльпанів

Читайте по-русски
Тим, хто хоче відвідати маленьку українську Голландію, місцеві радять поквапитися, адже пік цвітіння тюльпанових полів мине вже за тиждень

Маленька Голландія на Закарпатті. Там зацвіли одразу 10 тисяч тюльпанів понад 20-ти сортів. Автори такого дива – мешканці села Невицьке в передмісті Ужгорода. Тепер сфотографуватися на тлі різнобарв'я тюльпанів до них приїздять сотні містян та туристів

Віра Стегура в робочі години – директор клубу в Невицькому, а ввечері та на вихідні – працівник на тюльпановій плантації. Жінка – одна з чотирьох десятків мешканців села, які активно просували квітковий проект.

"Висаджували ми їх осінню, це було 22 жовтня, жінки села, які мали бажання, які активні, висаджували з великим задоволенням і з великою гордістю, тому що тюльпанова алея в нас майже перша на Закарпатті і нам дуже приємно, і ми дуже пишаємося цим", – каже учасниця ініціативної групи Віра Стегура.

Втілити ідею селянам допомогла участь у національному аграрному конкурсі "Неймовірні села України". За перемогу отримали 10 тисяч тюльпанів. Щоб підготувати місце для посадки, додали власних 50 тисяч гривень. Місцеві самі чистили територію від чагарників, завозили з річки мул, садили цибулини. Дизайн посадки розробляв фахівець. Макет традиційного голландського млина доповнив квіткову композицію.

"У нас була вимога по ґрунту і спеціаліст, який висаджував цю клумбу. Вони приїздили завчасно, аналізуючи ґрунт, чи зможе він там рости і чи безпечно, і чи ми здатні взагалі це втілити. Під їхнім наглядом був спеціаліст наданий, ми цю висадку зробили, але в ході очікування, в ході зими, очікування ефекту ми зрозуміли, що ця локація самими тюльпанами не може бути обмежена, тому ми вирішили родзинки Голландії добавити", – зазначає невицький сільський голова Михайло Лаба. 

Від початку цвітіння тюльпанових полів – це місце за лічені дні стало природною фотозоною. Тут зупиняються і випадкові подорожувальники, і ті, які спеціально приїздять великими компаніями.

"З друзями приїхали, в інтернеті прочитали, що плантація тюльпанів тут, от приїхала подивитись, гарно тут", – наголошує туристка Марія Ковач.

"Приїхали мої батьки з Білорусі, ми вирішили їм показати цю красу. Не знаю хто це, чи голова сільради, чи просто народ, які це організували, зробили – це дуже гарно, це дуже класно. Вони показали своє обличчя, обличчя свого села, обличчя Закарпаття і всього народу України", – ділиться враженнями туристка Наталія Метейко.

Тим, хто хоче відвідати маленьку українську Голландію, місцеві радять поквапитися, адже пік цвітіння тюльпанових полів мине вже за тиждень.

Світлана Максимова, Микола Томаш, Закарпатська обл., "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Волинський ентузіаст заквітчав чорнобривцями і соняхами понад 500 кілометрів українських доріг – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"БлогПост": Хто з чинних депутатів та міністрів станом на сьогодні "позеленів"?
Наступний матеріал
Міфи передвиборчих обіцянок команди Зеленського почали руйнуватися: що не так
Loading...

Вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС: церемонія покладання квітів – відео

Волинський ентузіаст заквітчав чорнобривцями і соняхами понад 500 кілометрів українських доріг – ФОТО

Акорди квіткових композицій: що вразило відвідувачів Фестивалю хризантем у Києві

Змінив зброю на садові ножиці: історія екс-розвідника, який почав вирощувати троянди

Рідкісне явище: у Карпатах розцвіла червона рута – фото

"Міфи оживають": унікальні квіткові інсталяції на Співочому полі – ФОТО