Квіти
Квіти 5 канал

Квіти в людський зріст, завбільшки з чоловічий кулак: на станції аерації розповіли, в чому ж секрет вирощування

Читайте по-русски
Щороку в теплицях станції вирощують до мільйона саджанців

Квіти в людський зріст, завбільшки з чоловічий кулак вирощують на Бортницькій станції аерації. Щоправда, на вулицях міста чи в магазинах їх не знайти. Усі вони для власного озеленення території, а це понад півтори сотні гектарів. Щороку в теплицях станції вирощують до мільйона саджанців. Гинуть лише одиниці, кажуть працівники, і пояснюють це стійким імунітетом до хвороб та низьких температур. А причиною такого високого імунітету є спеціальні добрива. Їхній склад розкрили тільки Олені Махно.

Бортницька станція аерації з висоти пташиного польоту нагадує великий мурашник.
Щодня тут приймають до 800 тис. кубічних метрів каналізаційних стоків. Схема очищення класична, і передбачає шість етапів – від механічного до біологічного. Після них частину очищеної води повертають у Дніпро. Проте лишаються й органічні рештки.

Підземними трубами їх перекачують на спеціальні мулові поля і складують роками. Накопичили вже понад 270 гектарів. Але так було не завжди, пригадує Микола Сова, який на Бортницькій станції аерації працює вже понад 40 років. Радянська влада використовувала мул як добрива.

"Кукурудза, особливо колгоспна, була в 3-4 рази більша. Тому вони навіть були зацікавлені брати ці добрива", – запевняє Микола Сова.

Варто зазначити, що після Чорнобильської катастрофи від таких добрив відмовилися. Але досвід фермерів на озброєння взяли квіткарі.

Секрет успіху – у підживлюванні рослин. У мулі є всі корисні речовини. В такому ґрунті тут ростуть усі рослини – а це майже мільйон саджанців.

Від синтетичних добрив тут відмовилися понад чверть століття тому. Поступово мулом почали підживлювати квіти на клумбах. Добрива з відходів є і в кімнатних горщиках. Свіжі квіти постійно прикрашають і приміщення станції.

У світі мул використовують і як компонент для будівельних матеріалів або у вигляді альтернативного палива. Що оберуть українці – визначать експерти, які робитимуть реконструкцію станції. Нині ж мулові поля вже переповнені утричі.

Олена Махно, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Волинський ентузіаст заквітчав чорнобривцями і соняхами понад 500 кілометрів українських доріг – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Крилаті ракети "Нептун" розмістять на кораблях ВМС та берегової охорони: що відомо
Наступний матеріал
Ірма Вітовська про Зеленського: "Цей експеримент може нам коштувати не те що незалежності, а життя"
Loading...

Вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС: церемонія покладання квітів – відео

Акорди квіткових композицій: що вразило відвідувачів Фестивалю хризантем у Києві

Змінив зброю на садові ножиці: історія екс-розвідника, який почав вирощувати троянди

Рідкісне явище: у Карпатах розцвіла червона рута – фото

"Міфи оживають": унікальні квіткові інсталяції на Співочому полі – ФОТО

Квітучі українські легенди: на Співочому полі відкрили виставку до Дня Незалежності