У центрифугу подрібнювача – летять гілки вишень, лип та каштанів. Сквер на цій прибудинковій території облисів.
Благоустрій затіяла чільниця місцевого ОСББ. Катерина Ковальчук стверджує: дерева старі та аварійні. Ходити тут стало небезпечно. Запевняє, десятирічні – не чіпали.
"Ці дерева посадили наші батьки, коли сюди заселялися – у 60–му році. За весь період існуванні, їх ніхто не обрізав, не кронував, не доглядав. І гілки прийшли у такий жахливий стан, що постійно падали на машини на тротуар", – каже голова ОСББ Катерина Ковальчук.
Не оцінили наміри жінки мешканці прилеглих до скверу будинків. Такі дії називають вандалізмом. Людям шкода обрубаних розлогих крон дерев. Кажуть, тепер більш чутно гамір знадвору, а пил із проспекту долітає у квартири.
"Потрібно було дотримуватися закону – попитатися у мерії чи правильно це обрізається. Ми казали не чіпати вишень, бо пришлого року неправильно обрізали. І треба було питати дозвіл – саме перше. І в людей: погоджуються, чині", – вважає лучанка Лариса.
Дозволу на омолоджувальну обрізку – не давали. Таке запевняють у міськраді, бо ніхто і не просив. До того ж наголошують, тут проігноровано мораторій на глибоке кронування. У Луцьку він діє із січня цього року.
"В даному випадку була порушена процедура. Бо документ чинний на території всієї Луцької міської тергромади. Це є порушення правил благоустрою. Бо є порушення розпорядчого документу на території громади", – каже начальниця відділу екології Луцької міськради Оксана Лисак.
Загалом під пилку потрапили 15 дерев. Нині вони вже без скелетних гілок. Екологи переконані – найімовірніше, за місяць–другий вони загинуть.
"Фактично, це не обрізка, а знищення. Ми відреагували – направлені офіційні звернення від Департаменту на муніципальну варту і на екологічну інспекцію про притягнення винних до відповідальності", – розповідає директор Департаменту комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк.
Як відповідатиме керівниця ОСББ за самовільну обрізку дерев на проспекті Волі, стане відомо в понеділок. Микола Осіюк припускає, це буде штраф – майже дві тисячі гривень або ж рекомендація членам ОСББ звільнити чільницю із займаної посади.
Тим часом екологи наполягають, – дерева обрізати треба правильно, щоб їм не нашкодити. Свої рекомендації внесли до розробленої комплексної програми озеленення міста на наступні 5 років. Документ планують винести на розгляд місцевих депутатів уже за два тижні.
Олександр Стернічук, Дмитро Васильєв, Луцьк , "5 канал"