дерева
дерева 5 канал

"Вандалізм": на одній з вулиць Луцька по-варварському кронували дерева – розгорівся скандал

Читайте по-русски
Загалом під пилку потрапили 15 дерев

У центрифугу подрібнювача – летять гілки вишень, лип та каштанів. Сквер на цій прибудинковій території облисів. 

Благоустрій затіяла чільниця місцевого ОСББ. Катерина Ковальчук стверджує: дерева старі та аварійні. Ходити тут стало небезпечно. Запевняє, десятирічні – не чіпали.

"Ці дерева посадили наші батьки, коли сюди заселялися – у 60–му році. За весь період існуванні, їх ніхто не обрізав, не кронував, не доглядав. І гілки прийшли у такий жахливий стан, що постійно падали на машини на тротуар", – каже голова ОСББ Катерина Ковальчук. 

Не оцінили наміри жінки мешканці прилеглих до скверу будинків. Такі дії називають вандалізмом. Людям шкода обрубаних розлогих крон дерев. Кажуть, тепер більш чутно гамір знадвору, а пил із проспекту долітає у квартири.

"Потрібно було дотримуватися закону – попитатися у мерії чи правильно це обрізається. Ми казали не чіпати вишень, бо пришлого року неправильно обрізали. І треба було питати дозвіл – саме перше. І в людей: погоджуються, чині", – вважає лучанка Лариса. 

Дозволу на омолоджувальну обрізку – не давали. Таке запевняють у міськраді, бо ніхто і не просив. До того ж наголошують, тут проігноровано мораторій на глибоке кронування. У Луцьку він діє із січня цього року.

"В даному випадку була порушена процедура. Бо документ чинний на території всієї Луцької міської тергромади. Це є порушення правил благоустрою. Бо є порушення розпорядчого документу на території громади", – каже начальниця відділу екології Луцької міськради Оксана Лисак.

дерева
дерева5 канал

Загалом під пилку потрапили 15 дерев. Нині вони вже без скелетних гілок. Екологи переконані – найімовірніше, за місяць–другий вони загинуть.

"Фактично, це не обрізка, а знищення. Ми відреагували – направлені офіційні звернення від Департаменту на муніципальну варту і на екологічну інспекцію про притягнення винних до відповідальності", – розповідає директор Департаменту комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк. 

Як відповідатиме керівниця ОСББ за самовільну обрізку дерев на проспекті Волі, стане відомо в понеділок. Микола Осіюк припускає, це буде штраф – майже дві тисячі гривень або ж рекомендація членам ОСББ звільнити чільницю із займаної посади.

дерева
дерева5 канал

Тим часом екологи наполягають, – дерева обрізати треба правильно, щоб їм не нашкодити. Свої рекомендації внесли до розробленої комплексної програми озеленення міста на наступні 5 років. Документ планують винести на розгляд місцевих депутатів уже за два тижні.

Олександр Стернічук, Дмитро Васильєв, Луцьк , "5 канал"

 

Попередній матеріал
Королі джунглів: в екопарку Харкова поселилися унікальні червоні вовки
Наступний матеріал
Програма президента "Велике будівництво" чи "Велике крадівництво"? – розслідування "Еспресо"
Loading...

У Криму пересох відомий водоспад

Над Антарктидою закрилася найбільша за весь час спостережень озонова діра

Поліція розслідує загибель понад 180 червонокнижних журавлів у "Асканії-Нова"

В ООН попередили про зникнення лісів: Земля за 30 років втратила понад 400 млн га насаджень

"Сказали, що мене роздавлять": на Львівщині побили активіста, який виступає проти вирубки лісів

Київ має передати регіонам екологічний контроль та інші повноваження для поліпшення якості життя – Філатов