Київ знову потрапив до переліку міст із найвищим рівнем забрудненості повітря. Станом на ранок середи, 20 січня, показники перевищували норму в 3-4 рази. Про це свідчать дані ресурсів IQAir та saveecobot, а також звіт Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
У незадовільному стані повітря в усіх районах столиці. Упродовж тижня рівень шкідливих речовин у повітрі Києва перевищував гранично-допустиму концентрацію у 2-7 разів.
Зокрема, фіксували перевищення:
- завислих речовин (пилу) у 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро "Святошин");
- діоксиду сірки в 3,6-3,9 рази – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті; у 2,3-3,4 – на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не спостерігалось;
- діоксиду азоту в 5,5-7,2 рази – на вулицях Каунаській та Інженера Бородіна, площі Перемоги; у 4-4,8 – на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; у 3,1-3,9 – на усіх інших постах, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось;
- формальдегіду в 2-2,2 рази – на проспекті Перемоги, площах Бессарабській і Перемоги, вулицях Олександра Довженка та Каунаській; у 1,4-1,8 – на інших постах спостережень, крім проспекту Науки.
В обсерваторії попередили, що найближчими днями метеоумови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин.
Станом на ранок середи Київ займав 13-те місці світового рейтингу міст із найбруднішим повітрям між італійським Міланом та індійською Колкатою. До середини дня – опустився на 16-те.
Нагадаємо, за даними ООН від забруднення повітря у світі щороку помирає 7 млн людей.