Червоні вовки
Червоні вовки 5 канал

Королі джунглів: в екопарку Харкова поселилися унікальні червоні вовки

Читайте по-русски
У природі червоні вовки полюють групами

Королі джунглів, червоні собаки Кіплінга, з якими у повісті билися Мауглі та його вовча зграя, взагалі–то – гірські або червоні вовки. Та кровожерливість, якою їх нагородив письменник, перебільшена, кажуть у харківському екопарку.

"Вони люблять погратися, але треба бути обережним, тому що для хижаків ігри для людей не підходять", – каже зоокіперка екопарку Ірина Тарасова.

Пара молодих червоних вовків у харківському екопарку з’явилася наприкінці минулого року. Та відвідувачі змогли їх побачити лише зараз. Хижаки довго сиділи на карантині. Зоокіперка Ірина Тарасова наглядає за тваринами від самого початку. Каже – в них справді вовчий апетит.

Шматки м’яса у пащах зникають за лічені секунди. Їдять курку і свинину. Та найулюбленіші – яловичина, реберця. Якщо бути неуважним, то можна залишитися і голодним.

Цікаві до всього, активні та стрибучі. Пси–підлітки лише набувають типових для хижого виду навичок. Та згодом стануть небезпечними мисливцями. У природі червоні вовки полюють групами. Здолати можуть навіть буйвола чи тигра.

Червоні вовки
Червоні вовки5 канал

"Вони полюють групою, один може відволікати, другий зайти зверху зі спини напасти. В природі вони так і вчиняють із тваринами. Вони не наносять один смертельний удар, як вовки. Ці хватають і тягнуть в різні боки, на місці потрощать", – розповідає речник екопарку Олексій Костюченко. 

Саме навички полювання червоних вовків – одні з причин їх знищення. Від початку вони мешкали на широкій території – у Південній та Південно–східній Азії. Та нині – у Червоній книзі.

Червоні вовки
Червоні вовки5 канал

"Зазвичай фермери, якщо приходила зграя червоних вовків, вони відразу починають різати худобу. І тому це для них лихо. І на них полювали ціленаправлено винищували", – каже Олексій Костюченко. 

В екопарку планують перевести червону пару в більш просторий воль’єр. І очікують на поповнення. Кажуть – ці вовки – дуже дбайливі батьки.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Божественна літургія з нагоди 10-річчя інтронізації Блаженнішого Святослава з Патріаршого собору – трансляція
Наступний матеріал
"Вандалізм": на одній з вулиць Луцька по-варварському кронували дерева – розгорівся скандал
Loading...

У Черкасах відвідувачі зоопарку отруїли зубра – тварину вдалося врятувати

"Був не в захваті": українські полярники розбудили кита в океані – фотогалерея

Здатні розчулити кожного – кумедні фото диких тварин

На Полтавщині надзвичайники разом із місцевими мешканцями врятували двох оленят, які провалилися під лід

Сотня кіз опинилася в заручниках у пенсіонера: чому на Черкащині гинуть тварини – сюжет

Весна не за горами: на Львівщині майже всі ведмеді прокинулися від зимового сну