Ведмідь у притулку
Ведмідь у притулку 5 канал

Весна не за горами: на Львівщині майже всі ведмеді прокинулися від зимового сну

Читайте по-русски
Усіх мешканців притулку волонтери врятували з неволі

Прийшла весна і до ведмежого притулку на Львівщині. Там 17 клишоногих годованців уже повилазили зі своїх барлогів. А це означає, що весняне тепло – не за горами. Ведмеді потроху адаптовуються після зимового сну. У якому настрої прокинулися мешканці притулку та чи готові зустрічати відвідувачів, дізнавалася журналіст "5 канал".

Першим прокинувся старожил притулку Потап. Поки було сонячно, ведмідь бродив вольєром. Тільки-но стало зимно, клишоногий знову сховався в барліг.

А в сусідніх вольєрах один за одним прокидаються решта вихованців притулку. Ведмідь Бодя із зимової сплячки виходить невпевненим кроком та позіхає. Далі бірбоксу, де клишоногий відпочивав три місяці, він поки що не відходить.

У гарному гуморі від своєї першої зимової сплячки прокинулися Аня та Френкі. Їх не налякав сніг, навпаки, тішаться йому як діти. Сюди клишоногі потрапили з неволі, як і решта вихованців притулку. Там вони не знали, що таке зимовий сон у барлозі.

Зі сплячки також вийшла Квітка. Проте ведмедиця із сонним виглядом поки що сидить під деревом, ніби знову от-от засне.

"Ведмеді ті, що проснулися, вони поки що сонні, не є ще дуже активні. Хоч виходять вже у вольєр. Досліджують територію", – розповідає працівник притулку "Домажир" Роман Ганас.

У притулку прокинулися 17 ведмедів. Ще 5 досі солодко сплять. Чекають, доки зійде сніг та вийде сонце. Найбільші сплюхи не реагують ні на звуки, ні на їстівні принади.

"Поки нічого не їдять, бо їхній шлунково-кишковий тракт не готовий до їжі. Ми даємо їм пробуджуватися, як у природі. Вони можуть дивитися за корінчиками, за молоденькою травичкою. А потім поступово ми будемо давати фрукти, а потім уже аж м’ясо", – зазначає керівниця служби з догляду за тваринами Наталя Галайко.

Тому ведмедів частують самими лише яблуками.

"Не зважаючи на те, що ведмеді малоактивні зараз, але вони становлять зараз трошки більшу загрозу. Бо вони ще приходять самі до себе, голодні, їх дошкуляють паразити", – додає Роман Ганас.

До притулку вже навідалися перші відвідувачі.

"Я вперше бачу так близько ведмедів. Тільки недавно проснулися і якраз такі сонні, але дуже цікаво дивитися", – ділиться враженнями відвідувачка притулку Люба Надточій.

Працівники сподіваються, що днями гостей зустрічатимуть усі вихованці ведмежого притулку. Нині їх тут мешкає 22. Усіх волонтери врятували з неволі.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область "5 канал"

Попередній матеріал
ЄС запроваджує нову програму економічної підтримки Донбасу
Наступний матеріал
Лікарі масово відмовляються від вакцинації: чи якісна CoviShield – ток-шоу "Країна"
Loading...

Листи до Миколая від тварин: чого потребують звірята у притулку на Львівщині

Примерзли панцирами до льоду: як у Києві 40 черепах від смерті врятували

Дикі тварини можуть загинути від голоду: через карантин реабілітаційний центр залишився без заробітків

Верблюд Яша: як дніпровські волонтери врятували тварину від голоду та смерті

Почесний донор: як у Харкові пес із притулку врятував понад 30 собачих життів

"Викинули і не дали шансу на життя": як у Франківську волонтери допомагають котикам знайти дім