Лев
Лев 5 канал

Дикі тварини можуть загинути від голоду: через карантин реабілітаційний центр залишився без заробітків

Читайте по-русски
Хижаки тут отримують чи не останній шанс для життя

Майже сотня левів і тигрів, яких врятували від смерті, тепер можуть загинути від голоду. У Василівці Запорізької області, в одному з найбільших у країні реабілітаційних центрів для хижаків не вистачає коштів на харчі тваринам. Через карантин центр залишився без звичних заробітків і сьогодні потребує допомоги. Про життя звіринцю в умовах пандемії – далі кореспондент "5 каналу" Денис Розенков.

Карантин вихідного дня завершився, але відвідувачів у Василівському реабілітаційному центрі для тварин немає. Потік туристів через пандемію знизився, а разом із ним і заробітки – бідкаються його працівники. Плата за вхідні квитки тут – єдине джерело доходів.

"Нам довелося звертатися в засоби масової інформації або в соцмережі до тих людей, які могли б якимось чином взяти участь і вирішити долю цих тварин. Тому що ми не можемо дозволити собі допустити якогось погіршення їхнього здоров'я, а кожна тварина зараз із наставанням холодів з'їдає майже удвічі більше", – каже Олександр Пилишенко, директор Василівського центру реабілітації хижих тварин.

У реабілітаційному центрі живуть ведмеді, африканські та берберійські леви, тигри, леопарди, рисі та інші великі хижаки.

Загалом тут утримують більш як 2 сотні тварин. У середньому, щоб прогодувати всіх хижаків, щодоби потрібно близько десяти тисяч гривень.

У раціоні – м'ясо, морська риба, ведмедям ще додають хліб та смаколики.

"Яловичина, привозять постачальники, люди допомагають. Так, з миру по нитці, тварини ситі. Зараз ось по 3 кілограми вони з'їдять, ще ввечері дамо їм", – каже Віктор, співробітник Василівського центру реабілітації хижих тварин.

Ці двоє левенят незабаром поїдуть до Африки на постійне місце проживання. А зараз мають добре харчуватися перед далекою подорожжю.

Ось цим африканським левенятам зараз по сім місяців, але за добу вони з’їдають десь по 10-15 кілограмів м’яса.

Хижаки, потрапивши до реабілітаційного центру, отримують чи не останній шанс для життя. Тут виходжують тварин, від яких уже відмовилися люди.

"Деякі тварини до нас тільки приїхали, ось, у нас розташувалися п'ять циркових левів. П'ять самців від 7 до 18 років. І питання якихось конфіскованих тварин, держава може накласти арешт, ми їх приймаємо і розміщуємо до рішення їхньої долі", – розповідає Олександр Пилишенко, директор Василівського центру реабілітації хижих тварин.

Працівники центру закликають небайдужих допомогти – приїхати на екскурсію або переказати кошти на рахунок зоопарку.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Чому поліпшилася статистика захворюваності на COVID-19 – коментарі МОЗ та експертів
Наступний матеріал
Українці досі не розуміють, куди президент та його партія ведуть країну – нардепка
Loading...

Вакцинація від COVID-19: кому варто утриматися від щеплення – поради лікарів

"Це наш порятунок та диво": Ізраїль уже отримав першу партію вакцини Pfizer та BioNTech

"Це буде не 2 січня": очільник МОЗ розповів подробиці про запровадження локдауну в Україні

Пандемія COVID-19: як Європа проведе святкові дні в умовах карантину

У МОЗ заявляють про стабілізацію захворюваності на COVID-19 в Україні

Байден розповів про пріоритети на перші 100 днів президентства