У Харкові волонтери рятують собак від морозу. У притулку для тварин вони утеплюють вольєри. Половина вихованців центру почувається добре на свіжому повітрі навіть за -15 °C. Проте інші – мерзляки. І довготривалі сильні морози можуть підірвати їм здоров'я. Чим і як правильно утеплювати хатку для собак, розповість журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.
Дворічний Макс – хаскі з очима різного кольору. У Харківському центрі поводження з тваринами – з осені. Його загубили та не стали шукати. Від диких родичів успадкував не лише любов до снігу, а й температурну витривалість.
"Це не ті собаки, які вийшли та підтягнули лапки, тому що дуже холодно. Зрозуміло, що це не означає, що з ними треба гуляти дві години, тому що це дуже північний собака. Вони теж мають властивість обморожувати лапки та перемерзати. Тому хорошого потрошку", – розповідає кінолог.
Надворі – мінус 15. Усі мерзляки центру – у тепленьких хатинах. У відкритих вольєрах – собаки, які мають підшерсток та не бояться холодів. Таких у закладі – більше як половина. Багато часу вони проводять на свіжому повітрі. Та все одно мають відпочивати у теплі.
Старі речі для утеплення в центрі почали збирати наприкінці листопада. Харків'яни принесли цілі поклади. Та поповнення не завадить. Утеплення міняють чи не щодня.
Килимки та ковдри – для теплої підлоги. До душі мешканцям центру і старі вовняні пальта. Згодиться все, що не має наповнення та собаки не можуть розгризти під час гри.
"Все те наповнення, яке є в подушці чи матраці, воно просто розлітається по всьому вольєру. А найстрашніше те, що воно може потрапити у миску з їжею або з водою. І вже тварина коли буде їсти, вона просто з'їсть оцей наповнювач, і дістати його, на жаль, можна лише хірургічним шляхом", – повідомила речниця КП "Центр поводження з тваринами" Ольга Голубєва.
До центру Мая Залецька приїхала з дочкою. Хочуть взяти ще одного песика до своєї родини. Каже: прийшла не з порожніми руками.
"Ми приїхали, привезли корм із собою, те, що спало на думку одразу. Я думала, що знадобиться стару ковдру, ось у мене з'явилася така думка. Але у нас спонтанне рішення, і, якщо ми приїдемо ще раз, ми підготуємось", – каже відвідувачка центру Мая Залецька.
Посилене годування також допоможе пережити низькі температури. Коли на дворі сильні морози, у мисці вихованців центру – змінене меню.
Стежити за раціоном та не зловживати прогулянками фахівці центру рекомендують і домашнім тваринам. Іноді достатньо 15 хвилин на свіжому повітрі, аби не змерзли лапки.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"