Питна вода
Питна вода Shutterstock

Агрохімікати, важкі метали та навіть ртуть – що знайшли у воді Дніпровського басейну та чи п'ють її українці

Читайте по-русски
Результати дослідження вразили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів

Агрохімікати, важкі метали та навіть ртуть. Це неповний перелік забруднювальних речовин, які виявили у водах Дніпровського басейну. Про таке свідчать результати першого скринінгу, який здійснили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів спільно з європейськими лабораторіями. Який стан води в Україні та чи п'ють таку воду її жителі – дізнався журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.

Перше масштабне дослідження води у басейні Дніпра. Її споживають близько 70% населення країни. Результати вражають – саме так кажуть у профільному міністерстві.

Сільськогосподарські отрутохімікати: у воді виявили сполуки гербіцидів, які використовують для боротьби з небажаною рослинністю; а ще інсектицидів, якими вбивають комах; та фунгіцидів, за допомогою яких знищують грибок. Також знайшли сполуки, що входять до складу низки фармацевтичних препаратів. А на додачу ще й синтетичний мускус, який використовують у парфумерії.

У водах Дніпра виявили: 

Сільськогосподарські отрутохімікати:

  • Гербіциди
  • Інсектициди
  • Фунгіциди

Фармацевтичні препарати:

  • Антидепресанти
  • Противірусні засоби
  • Протигрибкові засоби
  • Протизапальні засоби

Парфумерія:

  • Синтетичний мускус

"Дніпро найбільш забруднений пестицидами і агрохімікатами. Були знайдені сліди агрохімікатів, які ще у 60-х роках при Радянському Союзі були заборонені. Або неналежне зберігання, або, можливо, десь і використання таких речовин", – прокоментував дослідження міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Зразки води зібрали на 27-ми локаціях і відправили до лабораторії у Словаччині.

"Вибираються ті точки, які на думку експертів можуть бути найбільш забруднені, там проводиться цей скринінг для того, щоб додатково виявити ті речовини, які є у воді", – повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв.

Найбруднішими серед точок відбору води виявилися річка Білоус у Чернігівській області, річка Рось біля берегів Корсунь-Шевченківського та Білої Церкви в зоні скиду "Білоцерківводи", а також зона скиду Київводоканалу, а саме Бортницька станція аерації.

"Київводоканал сказав, що вони дійсно знали, що така ситуація є. А інші водоканали, наприклад "Білоцерківвода", фактично для них це була абсолютно новина, вони про такі речовини навіть і не чули, що вони там є в природі", – зазначив Михайло Хорєв.

У водах Дніпра з-поміж усього іншого виявили 21 специфічний забруднювач. Серед них 2 важкі метали – цинк та купрум. А в одній пробі знайшли навіть ртуть.

Боротися із забрудненням у міністерстві поки вирішили нарадами.

"З асоціацією водоканалів, з Мінрегіоном, Держпродспоживслужбою, Екоінспекцією для того, щоб, по-перше, представити їм ці результати, а по-друге, запропонувати плани по реалізації досягнення доброго стану вод і збереження здоров'я українців", – пообіцяв міністр Роман Абрамовський.

Поки станом води, принаймні у столиці, у міністерстві ніби задоволені. А от опитані нами кияни іншої думки.

"Вода недостатньої якості. Для приготування фільтруємо, а таку воду п'ємо бутильовану", – розповів киянин Михайло.

На відміну від заступника міністра, чимало українців, з огляду на стан води у річках, не поспішають пити її з кранів. Хтось довіряє бутильованій, а хтось набирає воду в бюветах.

Юрій Пугач, Євген Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
Такі кроки в бік патріотів швидко ізолюють Зеленського, бо проросійська частина від нього вже відвернулася – Огризко
Наступний матеріал
Вирок Стерненку, 7-мі роковини окупації Криму та чи безпечна вакцина CoviShield – "Дійові особи"
Loading...

У лабораторії Словаччини провели перевірку води Дніпровського басейну – що показали результати

У двох регіонах окупованого Криму знову подаватимуть воду за графіком

Вулиці перекрили: у Києві прорвало трубу з холодною водою – яка там нині ситуація

Поблизу станції метро "Чернігівська" через аварію на водогоні утворився транспортний колапс

Запаси води у Криму продовжують зменшуватися: три водосховища наближаються до "мертвого обсягу"

Вода за графіком: чому прифронтовий  Торецьк має проблему з водопостачанням і як її вирішити