Донбас
Донбас 5 канал

Окупована частина Донбасу на межі екологічної катастрофи через радіоактивні викиди

Читайте по-русски
Українська делегація ТКГ наголошує, що окупанти перестали відкачувати радіоактивну воду з території шахти "Юнком" під Єнакієвим

Екологічна катастрофа загрожує тимчасово окупованій території сходу. І не тільки через вибухи боєприпасів та мін. Українська делегація Тристоронньої контактної групи наголошує, що окупанти перестали відкачувати радіоактивну воду з території шахти "Юнком" під Єнакієвим.

Саме там у 1979-му році за ініціативи радянської влади стався контрольований ядерний вибух. До окупації українська влада вживала всі необхідні заходи, аби радіоактивна вода не потрапила в питну. Однак три роки тому терористи припинили відкачування. Міжнародне агентство з атомної енергії не може провести належні перевірки ще з 2014-го року. Україна досі не отримала відповідь від російської сторони з цього питання.

"Є два ядерних об'єкти, навіть більше – затоплена шахта і один об'єкт у Донецькій області, один – у Луганській. Росіяни мають туди допустити, але не допускають. Україна звернулася до МАГАТЕ. МАГАТЕ в грудні звернулося до України. Ми надіслали це Російській Федерації. Відповіді досі немає. Саме тому це питання було порушено на минулому засіданні ТКГ, буде порушено на новому, а ще було вчора на засіданні Ради Безпеки ООН", – повідомив речник ТКГ Олексій Арестович.

Нагадаємо, в окупованому Криму катастрофа з прісною водою. Це пов’язано зі страшенною посухою та виснаженням запасів води в кримських водоймищах. Бо до анексії півострів на 85% забезпечувався з Дніпра.

 

Попередній матеріал
Параду не буде: як мешканці Нового Орлеану готуються святкувати Марді Гра в умовах пандемії
Наступний матеріал
У Київській та Миколаївській областях виявили звалища епідемічно небезпечних відходів – що відомо
Loading...

"Годинник судного дня" показує, що до загибелі людства залишилося 100 секунд

На Камчатці сталася екологічна катастрофа – загинули сотні морських істот

Учені назвали найбільшу загрозу для людства

Білл Гейтс попереджає про нову катастрофу, яка загрожує людству

Учені передбачили, коли станеться новий світовий потоп

До 2050 року у водоймах буде більше пластику, ніж риб