Океан пластику
Океан пластику zbruc.eu

До 2050 року в Чорному морі пластику буде більше, ніж риби – Абрамовський

  Читайте по-русски
  Варто піднімати екологічну свідомість населення, адже засмічення Чорного моря починається з річок, зазначив міністр

  До 2050 року кількість пластику в Чорному морі перевищить кількість риби. Про це повідомив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський на своїй сторінці у Facebook.

  "80% сміття в Чорному морі – це пластик, який розкладатиметься від 100 до 1000 років. Уже до 2050 року в морі буде більше пластику, ніж риби. Засмічення Чорного моря починається з річок", – написав Абрамовський.

  Як зазначає міністр, наразі екологічна ситуація на березі Дніпра вкрай складна: там розкидані пластикові пакети та пляшки, а також залишки одягу.

  "Це ще один сигнал, що в першу чергу сьогодні варто піднімати екологічну свідомість населення", – зазначив Абрамовський.

  За його словами, зараз не можна керуватися принципом "річка підніметься – все забере": якщо раніше вода забирала з берегів харчові відходи, то сьогодні вона забирає пластик.

  Міністр також зазначив, що особливо загрозливими для екології є засмічення транскордонних річок.

  "Після повеней на Закарпатті тонни відходів, більшість з яких пластик, через річку Тиса потрапляють до ЄС. Цьогоріч, після обстеження узбережжя, лише в басейні Тиси було виявлено 45 несанкціонованих сміттєзвалищ", – наголосив Абрамовський.

  "Сьогодні українські річки потребують нашої допомоги. Перший, але важливий крок, який, я впевнений, під силу кожному українцю, – це не смітити та прибирати", – резюмував міністр.

  Нагадаємо, раніше Абрамовський оприлюднив результати дослідження про засміченість Чорного моря.

  Попередній матеріал
  РФ завозить своїм найманцям в Україну боєприпаси і "Гради" – розвідка
  Наступний матеріал
  Жорстоке вбивство в Києві: поліція за три години розкрила справу
  Loading...