Брудна річка
Брудна річка 5 канал

Екологічний скандал: на Львівщині люди звинувачують свиноферму в забрудненні довкілля

Читайте по-русски
Екоінспектори знайшли в ґрунті та річці сліди тваринних відходів

Нестерпний сморід та розкидані по полях екскременти. Мешканці кількох сіл Жовківського району на Львівщині звинувачують місцеву свиноферму в забрудненні довкілля. Селяни переконані: підприємці скидають відходи посеред поля та у місцеву річку. Тож селами шириться неприємний запах, а у водоймах гине риба. Чи порушує свиноферма екологічні норми та що кажуть на закиди мешканців підприємці – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Будинок родини Галянтів розташований за кілометр від місцевої свиноферми. Сусідство з нею відчувають щодня в буквальному сенсі.

"Створює величезний дискомфорт, дитина постійно каже, що їй неприємно, кашляє, горло болить. Це буває зазвичай серед ночі, вони, напевно, зливають відходи, але запах дуже неприємний, жахливий дискомфорт", – говорить Роксолана Галянт, мешканка села Гряда.

Селяни кажуть: відколи в селі запрацювала ферма, повітря тут перестало бути свіжим. Люди підозрюють: відходи звідти викидають просто на поля.

"Сморід з’являється, коли така погода, як вам сказати, як дощ. Та як, свинями, чим смердить", – каже Ярослав, мешканець села Гряда.

Свиней вирощують тут із десяток років. Боротися з підприємцями, які відходами забруднюють не лише повітря, а й землю, місцеві втомилися. Утім, найбільше злякалися, коли помітили нечистоти і в місцевій річці.

"Гноївка була в тій воді. Риба догори ногами. Вся сплила. Десь внизу зливали чи як то в них так вийшло. А то чиста вода, худоба п’є з неї воду. Від тої річки там кормиться три озера", – каже Андрій, мешканець села Ситихів.

Потрапити на територію свиноферми неможливо. Тут усе зачинено. Достукатися бодай в один зі входів нереально. Але те, що там є худоба, чути по запаху добре.

Телефоном журналісти зв'язуються з директором підприємства. Зеновій Сулима запевняє: свиноферма дотримується всіх екологічних вимог, а місцеві мешканці зводять наклеп.

"У нас є встановлена законодавчо санітарно-захисна зона. Колись вона була 500 метрів, тепер ми законодавчо змінювали її і вносили до генплану. Вносили корективи в діяльність самої ферми. Тобто ми лагуни понакривали. Об'єм і концентрацію речовин. Воно ніколи не несе шкоди для людського здоров’я", – каже Зеновій Сулима, директор АПП "Гряда".

Знімальна група "5 каналу" відшукала ймовірне місце масового скидання відходів, утім на момент приїзду – ділянка була перекопана.

Сумніваються у щирості керівника фермерського господарства й екоінспектори. Вони знайшли в ґрунті та річці сліди тваринних відходів.

"Перевищення амонію в 14 разів, ще в 10. За нашими підозрами, усі відходи тваринного походження скидали в річку. Загальна площа забруднення до 20 га. В річці було забруднення, відповідний колір і на земельних ділянках, де були відібрані проби, і все залито відходами", – зазначає Микола Маланич, керівник держекоінспекції у Львівській області.

Нині інспектори ще перевіряють причетність свиноферми до забруднення річки та ґрунту. Якщо доведуть, що діяльність підприємства справді забруднює довкілля, фермерам загрожує штраф близько мільйона гривень.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Пів року карантину: як Національна опера готується до відкриття нового сезону – сюжет
Наступний матеріал
Dinner in the sky: у Бельгії, попри пандемію, відкрили незвичайний ресторан
Loading...

Від забруднення повітря у світі щороку помирає 7 мільйонів людей – ООН

На всіх пляжах Києва не рекомендують купатися – відома причина

На Миколаївському пляжі відпочивальники знайшли трупи птахів – що відомо

Боротьба за екологію: як школярка з Ватутіного привчає містян сортувати сміття

Танення льодовиків пройшло точку неповернення

EcoHike: Львівські IT-фахівці розробили мобільний додаток для боротьби зі сміттям