Річка у Сумах
Річка у Сумах 5 канал

Нечистоти отруюють найбільшу в Сумах річку Псел – сюжет

Читайте по-русски
Обласні екологи вже не вперше фіксують забруднення водойми сумським водоканалом

На відстійник перетворилася найбільша річка Сум Псел. Нечистоти на поверхні водойми зафільмували тамтешні мешканці. Люди переконанні: в річку потрапляють каналізаційні відходи міського водоканалу. До того ж, в обласній прокуратурі є справа щодо забруднення довкілля підприємством. Що кажуть представники водоканалу і чому в річці Псел повно бруду – дізнавалися кореспонденти "5 каналу".

"Чудовий ранок на Пслі, під Сумами. А вгадайте, що це плаває?" – Показує на відео річку місцевий чоловік.

Це відео зафільмував Дмитро Буйвал у Старому Селі, передмісті Сум. До цього населеного пункту чоловік переїхав кілька місяців тому, щоби бути ближче до природи.

"Дивлюся, на воді шар незрозуміло чого. Потім я придивився і зрозумів, що то, вибачте мене, какулі. Добіг до найближчого поваленого дерева, подивився і справді запах стояв такий нестерпний. То стало зрозуміло, що хтось змив трошки більше каналізації, ніж хотілося", – розповідає Дмитро Буйвал, мешканець Старого Села.

Дмитро одразу звернувся до обласної екологічної служби. Працівники лабораторії взяли проби води.

"Зробили відбір проб, які показали перевищення нітритів у 5,8 разів більше ніж гранично допустима концентрація. Це дійсно може свідчити про потрапляння в акваторію Псла недостатньо очищених стоків. Це все свідчить про те, що стан очисних споруд такий, що потребує негайного термінової реконструкції або модернізації", – каже Олександр Уваров, начальник Державної екологічної інспекції України в Сумській області.

Обласні екологи вже не вперше фіксують забруднення річки Псел сумським водоканалом. Проте у комунальному підприємстві переконують, вони не причетні до виявлених нечистот. І посилаються на результати власної перевірки.

"Нічого підозрілого виявлено не було. Організована була лабораторія, взяли забори води. Результат лабораторних досліджень був ідеальним. Відхилень від нормативів не було. Запах міг бути і від гіпохлоріду. Тому що ми знезаражуємо стоки", – розповідає Йосип Тисівський, головний інженер КП "Міськводоканал" Сумської міської ради.

Водночас на підприємстві визнають, що очисні споруди – в аварійному стані. Їх спорудили ще у 60-х роках минулого століття. За підрахунками комунальників, на оновлення необхідно 70 млн євро. А це майже два бюджети Сум.

Цього року водоканал виграв міжнародний конкурс проєктів на модернізацію потужностей на суму 1,5 млн євро. Цих коштів вистачить хіба що на проєктно-кошторисну документацію. Тим часом, обласна прокуратура ще торік відкрила кримінальне провадження щодо "Міськводоканалу" за забруднення Псла. Збитки, завдані довкіллю, тоді оцінили в десятки млн грн. Справу досі розслідують.

Олеся Боровик, Суми, "5 канал"

Попередній матеріал
Низка країн Європи послаблюють карантин: як це відбувається
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на 20 квітня
Loading...