Черкаси
Черкаси 5 канал

Каналізаційні люки закатали в асфальт: як у Черкасах водоканал виправляє помилки ремонтників – сюжет

Читайте по-русски
У разі аварії цілі мікрорайони можуть опинитися без вчасного ремонту мереж

Понад пів сотні каналізаційних люків у Черкасах довелося діставати з-під асфальту працівникам водоканалу. Кришки закатали в оновлене дорожнє покриття підрядники під час ремонту. Визволяти люки з-під бітуму довелося працівникам водоканалу, адже у разі аварії цілі мікрорайони можуть опинитися без вчасного ремонту мереж. Деталі дізнавалася журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко. 

Замість звичних ключів працівникам водоканалу довелося взяти в руки бури та свердла. У такий спосіб уже тиждень шукають під новим асфальтом закатані каналізаційні люки.

"Два слої як видно асфальто-бетону нового, під низом наш чавунний люк, зараз бригади вирубують місце, звільняють кришку", – показує комунальник. 

Люки закатали в асфальт під час ремонту кілька місяців тому. Лише на цій вулиці комунальникам треба знайти і відкрити п'ять кришок. Щоб до них дістатися, потрібно подолати 15 сантиметрів шару бітуму.

"Залишити заасфальтованим – буде перерване водовідведення при аварійній ситуації цілого району, от, наприклад, у даному моменті – пологового будинку", – пояснює заступник начальника цеху мереж КП "Черкасиводоканал" Василь Литвиненко.

Із такими випадками комунальники вже стикалися. На ділянці, де сталася аварія у каналізаційному колекторі, під асфальтом опинилися 40 люків.

"Дуже багато проблем було, три бригади рубали колодязі, три бригади возили стоки, щоб вони ж не текли по дорозі", – розповідає заступник начальника цеху мереж КП "Черкасиводоканал" Василь Литвиненко.

З-під асфальту вже визволили більш ніж пів сотні люків. Після вибурювання на дорогах та тротуарах залишаються 20-сантиметрові ями. Їх засипають камінням.

"Ви знаєте, мені це дуже ненормально, ми ходимо з дружиною і дитиною по цих колдойобинах, мерія наша виділяє гроші, на що – не зрозуміло", – обурюється мешканець Черкас Ярослав.  

У водоканалі нарікають на підрядників, адже ті неякісно виконали свою роботу. Каналізаційні кришки мали залишити на рівні укладеного асфальту.

Черкаси
Черкаси5 канал

"Ті всі роботи, які по підняттю колодязів по проєктних відмітках реконструкції вулиць, вони входять у проєктні роботи в проєктний кошторис виконання робіт, і вони це зазвичай повинні виконувати. На жаль, більшість підрядних організації шукають шляхи як здешевити, зекономити", – каже директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко. 

На вулиці Чехова люки лишились під асфальтом, адже закінчились гроші на ремонт дороги – так пояснив підрядник. Тому він вирішив лишити все так, як є, а завершити роботу наступного року.

Усунути проблему з люками цього року не вдасться й іншим підрядникам, які ремонтували дороги у Черкасах, адже нині сезон ремонтів завершений, кажуть у мерії. Дії працівників водоканалу місцева влада не схвалює.

Черкаси
Черкаси5 канал

"Переконаний, зимою робити оці всі аварійні ділянки у вигляді занижених люків, це, повірте мені, буде набагато гірше чим те, що є. Можливо, і не буде у нас аварій. Ну, не багато, може, одна-дві буде, буде відкрито необхідний люк і доступ до нього буде забезпечений, а навесні ми плануємо підняти люки", – розповідає директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР Артур Савін.

Проте комунальні аварії можуть статися раптово, кажуть у водоканалі. Тож продовжують свою роботу. Рахунки за виконану роботу обіцяють надати підрядникам.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Мораторій на продаж землі треба продовжити до 1 жовтня – Гончаренко
Наступний матеріал
Відкриття Офісу протидії рейдерству – відео
Loading...

На мосту Патона обмежать рух автомобілів через просідання покриття

Боротьба триває десятиліття: мешканці Броварів вкотре просять заасфальтувати 900 метрів дороги

У Києві на Північному мосту сьогодні обмежать рух

Фірма ексдиректора "Буковеля" приховала кошторис ремонту траси за 480 млрд грн – "Наші гроші"

У Києві на одному з мостів частково обмежать рух транспорту

Допекло: селяни на Дніпропетровщині не стали чекати допомоги від держави з дорогою – сюжет