Ремонт дороги
Ремонт дороги 5 канал

Допекло: селяни на Дніпропетровщині не стали чекати допомоги від держави з дорогою – сюжет

Читайте по-русски
Дорогу псують перевантажені ваговози, зауважують місцеві

Ремонт дороги села - справа рук самих мешканців села. Жителі Спаського на Дніпропетровщині взялися власними силами ремонтувати ділянку дороги державного значення. Це 3,5 кілометрів, які прокладені через їхній населений пункт. Люди кажуть - капітального ремонту тут не робили вже багато років і зараз полотно всіяне ритвинами та вибоїнами. Коли терпець урвався мешканці самі взяли в руки лопати.

Дорогу в селі Спаському проклали 20 років тому, розповідають місцеві. Відтоді тут проводили лише ямковий ремонт. Через зруйноване покриття автівки селян постійно ламаються.

"Там ресора. Там амортизатор, там пів колеса, там пів бампера. Це далеко ходити не треба, проїдьте подивіться. Усі ями в деталях", - обурюється Сергій, мешканець Спаського.

Дорогу псують перевантажені ваговози, додають місцеві.

"Якщо їхати через Перещепино, там є ваговий пост. А якщо їхати через нас, то вагового посту немає, тому всі вантажівки стараються їхати через нас, і тому така біда у нас. От такий як зараз проїжджає, так, до речі", - демонструє Андрій Горб, сільський голова Спаського.

Дорога через Спаське - державного значення. Її ділянку довжиною 3 з половиною кілометри і вимагають відремонтувати селяни.

"В цьому році зібрали запит від депутатів, направили в автодор, чому ж не ремонтується дорога. Прийшов офіційну відповідь про те, що гроші в цьому році на ремонт Магдалинівського напрямку не будуть виділені через дефіцит бюджету", - пояснює Андрій, мешканець Спаського.

Не чекаючи підмоги місцеві самотужки взялись за відновлення дороги. Придбали 22 тон асфальту за особисті кошти сільського голови. Оскільки дорога на балансі області. Щоправда, його  не вистачить для оновлення всієї пошкодженої ділянки. Тому першочергово хочуть відремонтувати частину - найбільш популярний напрямок – від центра села в бік Дніпра.

"Можливо, відсотків 60 відремонтуємо. Ми купили спеціальну бітумну емульсію. Дорогу, 15 тисяч гривень тонна. Це спеціальна дуже гарна емульсія. Ми обробляємо краї ями. Це хороший асфальт, високої якості. Тому все по технологіям. Для ямкового ремонту ми все витримуємо", - пояснює Андрій Горб, сільський голова Спаського.

Сільська громада планує відновити перемовини з обласною владою ще раз наступного року. А поки на толоку зібрались чи не усім селом.

"Дорога - це дійсно проблема. Ось ця ідея з "суботником", вона витала, я думаю, не в однієї людини", - каже Ярослав Дмитренко, мешканець Спаського.

Аліна Елєвтєрова, Олександр Пронський, "5 канал"

Попередній матеріал
Дипломатична перемога: включення з Любліна, де перебуває визволений ветеран АТО Мазур
Наступний матеріал
"Соромно їм тепер": військовослужбовці, які голосували за Зеленського, нині виходять на майдани – Звіробій
Loading...

Платну кільцеву дорогу навколо Києва будуватиме китайська компанія

На семи вулицях Києва обмежили швидкість руху – причини

В Україні затвердили держстандарти для велоінфраструктури

На всіх вулицях Києва повертають обмеження швидкості до 50 км/год

Криклій має намір зробити для іноземців платний проїзд українськими дорогами

В Україні набув чинності закон про штрафи за руйнування доріг фурами – скільки платитимуть порушники