politolog.net

В Україні набув чинності закон про штрафи за руйнування доріг фурами – скільки платитимуть порушники

  Читайте по-русски
  Половину грошей, які надійдуть від сплати цих штрафів, скеровуватимуть на ремонт і реконструкцію доріг

  В Україні набув чинності закон про штрафи за руйнування доріг "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю". Закон № 54-IX (відповідний законопроєкт № 1047) був вчора опублікований у парламентському офіційному виданні "Голос України" і набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

  Закон збільшує штрафи за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту. Сума санкції залежитиме від того, наскільки вага більше норми:

  • більше на 5-10% – штраф 8,5 тис. грн;
  • більше на 10-20% – штраф 17 тис. грн;
  • понад 20% – штраф 34 тис. грн.

  Зауважимо, раніше за таке порушення виписували штрафи розміром 510-680 грн.

  Відповідальність за недотримання норм ваги вантажу нестиме власник автівки (людина або компанія) або зареєстрований належний користувач. Якщо йдеться про авто на єврономерах, то людина, яка ввезла транспорт до України. Відмова сплатити штраф чи оскарження відповідної постанови – причина заборонити в'їзд іноземцю до України. Якщо водій пасажирського чи вантажного транспорту проігнорує прохання представника Держслужби з безпеки на транспорті зупинитися, то йому загрожуватиме штраф 3400 грн або позбавлення права керувати на 3-6 місяців.

  Перевантаження фури може бути зафіксовано автоматично. Тоді тому, кого вважають водієм, надішлють постанову про штраф поштою. Якщо водій хоче отримувати такі повідомлення на телефон чи електронну пошту, треба звернутися до МВС.

  Додамо, що відповідно до закону № 74-IX половину грошей, які надійдуть в результаті оплати таких штрафів, перераховуватимуть до державного дорожнього фонду на ремонт і реконструкцію доріг.

  Як повідомляв 5.UA, на українських дорогах збільшилася кількість радарів TruCam

  Попередній матеріал
  Жодна країна світу не має такої системи оподаткування, яку пропонує законопроєкт 1210 – економісти
  Наступний матеріал
  Кінець "дрібних копійок": банки отримали право заокруглювати суму під час касових розрахунків
  Loading...