Соцслужба
Соцслужба 5 канал

Тримала сина на ланцюгу: у Дніпрі матері-героїні загрожує 10 років тюрми

Читайте по-русски
Обвинувачена кілька років працювала в соціальній службі, а останнім часом викладала географію та була завучем у школі

За катування малолітніх дітей – 10 років позбавлення волі. Так прокуратура вимагає покарати матір, яка тримала восьмирічного прийомного сина вдома на ланцюзі. Його знайшли соцслужби, а потім разом із поліцією забрали всіх трьох прийомних дітей та рідну дочку. Справу вже почав розглядати Кіровський суд Дніпра. Відбулося перше засідання.

Восьмирічна дитина з ланцюгом на шиї із зав'язаними очима – це побачили співробітники Служби у справах дітей, коли прийшли за анонімною скаргою про знущання над неповнолітніми в один з гуртожитків Дніпра. Хлопчика з фото та його молодших брата і сестру жінка взяла з притулку кілька років тому. Крім того, у неї була рідна 13-річна дочка.

"Я особисто знімала цей цепок з шиї дитини. Я особисто відкривала ключем – дитина показала, що на поличці лежить ключ від цього ціпка. У нього ще на очах була пов'язка", – з жахом згадує той день начальниця управління-служби у справах дітей Дніпровської міської ради Ганна Довготько. 

Соціальні працівники одразу доправили всіх дітей у центр реабілітації. Слідчі з'ясували, що в час, коли жінка була на роботі, прийомних дітей доглядала переважно її рідна дочка. 8-річний Станіслав має особливості розвитку – його завжди тримали вдома. Нині з усіма дітьми працюють психологи.

"Діти майже пришли в норму. Чисто фізично, ми їх зважували – навіть трошки погладшали. Зі Стасиком проводять більше занять, ніж з Ангеліною і Яриком. Він займається не тільки з психологом, а й із дефектологом, логопедом і арт-терапевтом. Стасик робить успіхи. Потихеньку починає розмовляти", – розповідає директорка центру соціально-психологічної реабілітації Тетяна Карпова.

Жінка-опікунка нині під арештом у слідчому ізоляторі. Обвинувачена має звання "матері-героїні". Вона майже 10 років працювала в соціальній службі. Останнім часом у школі викладала географію та була завучем. У службі у справах дітей зізнаються – позитивна репутація жінки позбавила їх пильності.

"Цій людині довіряли більше, ніж перевіряли", – розчаровано каже начальниця управління-служби у справах дітей Дніпровської міської ради Ганна Довготько. 

Опікунку прийомних дітей звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: незаконне позбавлення волі, катування і злісне невиконання обов'язків із догляду за дитиною. Обвинувачення вимагає 10 років тюрми.

"Діти ще замалі, тому не могли себе захищати самостійно, зараз прокуратура захищає права і інтереси неповнолітніх", – прокоментувала ситуацію прокурор Дніпропетровської місцевої прокуратури №3.

Соцслужба
Соцслужба5 канал

Свою провину опікунка трьох дітей – не визнає.

"До 15:00 я перебувала на роботі. Що мені ще вам сказати?" – каже обвинувачена Анна Житник. 

Захисниця обвинуваченої Олена Коваль впевнена, що це правопорушення та не скоювала. А розслідування було обвинувальним і не були з'ясовані всі обставини правопорушення.

Опікунства обвинувачену позбавили. Дітям тепер шукають нову родину. Паралельно суд розглядає справу щодо позбавлення жінки батьківських прав на її рідну дочку.

Наталя Світлова, Олександр Пронський "5 канал"

Попередній матеріал
Депутати прокоментували реформування ДБР: як це буде та чому вплив Зеленського може посилитись
Наступний матеріал
Як на Донеччині морпіхи тренувалися знищувати важку техніку ворога – відео
Loading...

Готівкові і безготівкові: як діятимуть механізми виплат субсидій – подробиці другої хвилі реформи

З листопада субсидії і пільги у платіжки вносити не будуть – що це означає

Готівковий і безготівковий: як діятимуть механізми виплат субсидій – включення

Монетизація пільг та субсидій в опалюваному сезоні – брифінг міністра соцполітики

Допомога при народженні дитини: міністр соцполітики уточнила, чи будуть зміни

Реформувати прожитковий мінімум пропонують у Мінсоцполітики – подробиці