Субсидії
Субсидії torange.biz

З листопада субсидії і пільги у платіжки вносити не будуть – що це означає

  Читайте по-русски
  Нині відбувається другий етап реформування системи надання житлово-комунальних послуг

  Пільгові категорії громадян із листопада 2019 року отримуватимуть платіжки із повною сумою за спожиті житлово-комунальні послуги – без урахування пільг і субсидії. Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, повідомляє "Укрінформ".

  "Я хотів би звернути увагу на таке: починаючи з платіжок за жовтень, усі пільговики, як і субсидіанти раніше, будуть отримувати повний розмір платіжки без урахування пільг і субсидій. Паралельно з цим відповідні кошти будуть перераховуватися або на їхній обліковий запис в Ощадбанку, або на той банк (інший – ред.) чи "Укрпошту", якщо вони виявили бажання і звернулися до органу соцзахисту щодо отримання відповідних виплат у готівковій формі", – заявив Музиченко.

  Далі пільговик, який надав інформацію про номер мобільного телефону, щомісяця отримуватиме від банку повідомлення із зазначенням суми нарахованої пільги і даними про те, яким чином відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг.

  "Хотів би звернути увагу, що і пільги, і субсидії, як правило, покривають тільки частину платежу. Тобто в даному випадку ці соціальні гарантії базуються на тому, що частину платежу оплачує держава у вигляді пільги або субсидії, частину платежу оплачує власне споживач. Тому пільговик, який отримує кошти готівкою, має самостійно забезпечити оплату комунальних послуг з урахуванням розміру пільги, яку він отримав у готівковому вигляді", – додав заступник міністра соцполітики.

  "Перший крок у цьому напрямі було здійснено ще на початку 2019 року, коли ми перейшли до надання субсидій у грошовій формі. Наразі відбувається другий етап відповідної реформи – забезпечення переходу до надання уже власне пільг у грошовій формі", – наголосив заступник міністра.

  Нагадаємо, 2018 року набув чинності закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким у 2019-му Україна має перейти до надання пільг та субсидій у грошовій формі безпосередньо громадянам.

  Попередній матеріал
  Як діє домовлена "тиша": український боєць загинув у зоні ООС
  Наступний матеріал
  МОЗ вирішило відсторонити від роботи директора Інституту раку – що відомо (оновлено)
  Loading...

  Готівковий і безготівковий: як діятимуть механізми виплат субсидій – включення

  Допомога при народженні дитини: міністр соцполітики уточнила, чи будуть зміни

  Реформувати прожитковий мінімум пропонують у Мінсоцполітики – подробиці

  З 2016 року мінімальна заробітна плата в Україні зросла втричі – Рева

  У Зеленського планують скоротити кількість міністерств

  Монетизація пільг на оплату ЖКП: як працюватиме механізм нарахувань