Прожитковий мінімум (обговорення)
Прожитковий мінімум (обговорення) msp.gov.ua

Реформувати прожитковий мінімум пропонують у Мінсоцполітики – подробиці

Читайте по-русски
Зміни не призведуть до зменшення соцдопомоги, а для деяких категорій населення виплати навіть збільшиться, кажуть у відомстві

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська презентувала концепцію реформування прожиткового мінімуму (ПМ) в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства.

"Ініціатива передбачає "відв'язку" понад 150-ти видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. При цьому пенсії та допомога малозабезпеченим сім'ям залишаться єдиними видами виплат, "прив'язаними" до ПМ. Розмір усіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх щороку при прийнятті Державного бюджету", – заявила Соколовська.

За її словами, така реформа (відв'язка від ПМ) не призведе до зменшення розміру соцдопомоги. Для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться.

"В той же час, – наголосила міністр, –  це дозволить нам реально допомогти сім'ям – щоб вони жили не нижче рівня бідності. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям стане ефективнішою: для сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватиметься".

Прожитковий мінімум (обговорення)
Прожитковий мінімум (обговорення)msp.gov.ua

Ця ініціатива представлена для обговорення на засіданні Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 жовтня.

На засіданні сторони домовилися про проведення громадських та комітетських слухань на цю тему для формалізації пропозиції і оформлення її у відповідний законопроєкт.

Нагадаємо, Павло Розенко розповів, як скоро мінімальну заробітну плату в Україні можна підняти до 7 тисяч гривень.

Попередній матеріал
В окупованому Криму російські силовики обшукують мечеть
Наступний матеріал
Заглиблюємося в сценарій Придністров'я – Пристайко про ситуацію з ОРДЛО