Зарплата
Зарплата finance.obozrevatel.com

Розенко розповів, як скоро "мінімалку" можна підвищити до 7 тисяч гривень

Читайте по-русски
Нині мінімальна зарплата в Україні становить 4173 грн

В ефірі "5 каналу" програмі "Інформаційний вечір" віцепрем’єр-міністр України Павло Розенко розповів, яким чином трудових мігрантів треба заохочувати повертатися назад в Україну.

"По трудовому потенціалу в нас насамперед бракує робочих рук, тобто висококваліфікованих робітників, і роботодавці про це говорять. Але це не тільки українська проблема. Люди з Польщі досі їдуть до Німеччини, бо там заробітна плата в три рази більша, ніж у Польщі. Питання збереження трудового потенціалу, так, це здебільшого оплата праці, але, хочу наголосити, це в цілому і питання якості життя українців, в яку входить доступ і до послуг охорони здоров’я, до нормальної транспортної інфраструктури. Питання треба вирішувати комплексно. І я вважаю, що ми перший крок у цьому напрямку зробили два роки тому, коли мінімальну пенсію підвищили в 2,5 рази з 1450 грн до 3200 грн. Це якраз був крок, щоб показали українцям, що ми думаємо про збереження трудового потенціалу", – сказав Розенко. 

Він також додав, що вже зараз є передумови для підвищення мінімальної зарплати. 

"Нещодавно Держстат дав нам дані, що темпи зростання економіки в Україні зросли на 4,6% ВВП за першу половину 2019 року. На тлі цього зростання от зараз є можливість зробити ще один крок до зростання мінімальної заробітної плати. Я вважаю, якщо нова влада ставить перед собою нові амбітні плани, то в 2020-му році мінімальну заробітну плату треба встановлювати на рівні 7 тисяч гривень. У нас є на сьогодні реальні умови, щоб у 2020-му році мінімальна заробітна плата була 7 тисяч гривень. Оцим можна показати, що нова влада думає, як зберегти трудовий потенціал. Якщо не буде цього зроблено, то, думаю, розчарування діями влади буде серйозне і відтік робочої сили в Україні тільки збільшиться", – сказав Розенко.

За словами політика, підвищення мінімальної заробітної плати збільшує величину відрахунку.

"І тому, коли я сьогодні кажу, що є можливість мінімальну зарплату підвищити до 7 тисяч гривень, то це означає, що піднімаючи до цієї цифри, ми знов легалізуємо значну частину тіньової зарплати і отримаємо додаткові надходження в Пенсійний фонд України. Тобто це комплексне рішення".

Як відомо, нині мінімальна зарплата в Україні становить 4173 грн.

Як повідомляв 5.UA, з 2020-го року в учителів зросте зарплата.

Попередній матеріал
Волинські танкісти зібрали унікальну колекцію бойових прапорів – понад 60 стягів з "гарячих точок"
Наступний матеріал
Здав армійців терористам: подробиці справи фермера Бутрименка, на совісті якого 10 убитих
Loading...