Олена Колесник
Олена Колесник 5 канал

МОЗ вирішило відсторонити від роботи директора Інституту раку – що відомо (оновлено)

Читайте по-русски
МОЗ вирішило відсторонити від роботи директора Інституту раку

Міністерство охорони здоров'я відсторонило від виконання обов'язків директорку Інституту раку Олену Колеснік. Вона не працюватиме під час проведення службової перевірки, яка триватиме до грудня. Усе через корупційний скандал, який розгорівся півтора місяці тому. Тоді стало відомо, що лікарі медзакладу вимагали хабарі від онкохворих. Нині МОЗ проводить в інституті службову перевірку. За її результатами і вирішать, чи залишиться чиновниця на посаді. Її ж обовʼязки поки що виконуватиме заступник Андрій Лукашенко. Деталі гучної справи журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар розкаже.

Три тижні тому Павла спіткало лихо. В його сина Іллі медики виявили пухлину на нирці. Зараз вона вже більша за самий орган, тож родина вирішила не зволікати. Приїхали із Краматорська до Києва і одразу звернулися до Національного інституту раку.

Батько хлопчика Павло каже: "Ще не знаємо, ще поки дослідження проводять. Не лікувалися. Сьогодні мають сказати, спочатку хімія чи операція".

На дитину очікують курси хіміотерапії. Ті препарати, які потрібні хлопцю, держава виділяє безкоштовно.

"Для дітей наче безкоштовно. Ще не знаю", – говорить Павло.

Батько не знає, а лікарі цим і користуються, кажуть правоохоронці. Наприкінці літа вони запідозрили медиків Інституту раку в хабарництві. Гроші просили від онкохворих. Пацієнтам казали, що медикаментів у закладі бракує, а щоб їх отримати, треба зробити так звані благодійні внески. Як з'ясували в прокуратурі, медики вимагали від 1,5 тисячі до 18 тисяч гривень. Згодом правоохоронці порушили кримінальну справу, а двох працівників інституту заарештували.

Корупційний скандал в Інституті раку був далеко не першим. Випадків, коли медики змушували пацієнтів платити – не злічити. Час від часу люди називають конкретні прізвища і конкретні суми, які довелося заплатити за цілком безкоштовний препарат.

Жителька Одеси Лідія розповідає: "Просто на моїх очах каже: триста доларів мені, і сто доларів лікарю, що лікує. А це в Одесі? Так, в Одесі, в онкодипансері. Я назву лікаря, Марченков. Я можу все назвати, потому що він мене. Я в шоці".

Зрештою, за цю проблему взялися у Міністерстві охорони здоров’я. Але для початку провели аудит у Національному інституті раку. Він тривав з 1 січня до 20 вересня. За його результатами, знайшли необґрунтовано великі залишки онкологічного препарату.

"Мені прикро і соромно. Прикро за те, що ми втратили стільки часу і стільки людей не змогли отримати нормальну допомогу, бо не було створено відповідних умов в інституті, не було відповідної політики тощо. Я відчуваю сором за те, що ми не змогли за 5 чи 4 роки перетворити Національний інститут раку на національну установу, яка могла б надавати спеціалізовану допомогу", – каже перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос.

Дороге обладнання медики для лікування пацієнтів не використовували, воно стояло на складі. А крім того, виявили нестачу 149 одиниць комп’ютерної техніки на загальну суму близько 700 тисяч гривень.

Нині всі матеріали вивчають слідчі Національної поліції та СБУ. Наразі в кримінальній справі 7 потерпілих.

Олександр Тесленко, начальник управління головного слідчого управління ГУ Нацполіції в Києві, говорить: "Нашими слідчими підрозділами здійснюється досудове розслідування в низці кримінальних проваджень, під час яких перевіряються відомості щодо можливого вчинення злочинів службовими особами територіально Національного інституту раку".

Зрештою, після проведення аудиту МОЗ вирішило відсторонити від посади директорку Національного інституту раку. А далі провести службову перевірку, позаяк її підозрюють у розкраданні майна.

Хоча сама Олена Колеснік усі звинувачення відкидає: "Все, що пишуть про мене – неправда. Такого не було".

Службова перевірка в медзакладі триватиме до грудня. На цей час обов'язки Олени Колеснік виконуватиме її заступник Андрій Лукашенко.

Попередній матеріал
З листопада субсидії і пільги у платіжки вносити не будуть – що це означає
Наступний матеріал
В Одесі знову горів один з готелів
Loading...