Житло для сиріт
Житло для сиріт 5 канал

Занедбані й розбиті оселі: яке житло держава урочисто роздає дітям-сиротам та як це змінити

Читайте по-русски
Понад 27 тисяч дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування застрягли в квартирних чергах по всій країні

Наразі держава забезпечує житлом лише 6% дітей сиріт. У черзі на нього – майже 30 тис. сиріт зі всієї України. Свого житла вони можуть чекати роками. Деталі розповіли у програмі "Час. Підсумки тижня" на "5 каналі". 

Для забезпечення всіх житлом треба 8 мільярдів. Кошти на домівки для сиріт мають закладатися в місцевих бюджетах. І саме влада на місцях веде квартирні черги й підбирає житло.

23-річна Юлія Улешова називає це жахом і аж ніяк не однокімнатною квартирою. Кругла сирота у свої 18 стала в довжелезну чергу на соціальне житло в Дніпрі і за 5 років нарешті дочекалась.

"Коли приходить зима – дуже холодно і тут конкретно дує. Тобто продує тут по повній", – розповідає Юлія Улешова. 

Місцеві чиновники дали дівчині оселю на 13 кв. м в одному із гуртожитків Дніпра. Квартира – непридатна для життя. Без опалення, світла і нормальних туалетів.

"Гуртожитки знаходяться в різному стані. Тобто за деякими гуртожитками жителі дбають, деякі знаходяться дійсно в антисанітарному стані", – розповідає про умови осель секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.  

Знають і навіть бачили ці умови на власні очі. Утім, це не зупинило тамтешню владу й далі заселяти сюди дітей-сиріт. Поруч із житлом Юлії ще кілька таких помешкань.

Житло для сиріт
Житло для сиріт5 канал

За законом держава мала б забезпечити житлом кожну молоду людину, яка виросла сиротою. Частково українська влада це робить. Проте замість нормальної квартири дає занедбані і розбиті оселі.

У Дніпрі зараз близько пів тисячі дітей-сиріт, чимало із них застрягли в квартирній черзі. А ті, хто отримав від держави омріяне житло, від нього вже відмовляються, бо жити там неможливо. Не захотів із цим миритися 25-річний сирота Станіслав, якого теж держава намагалась заселити в такі умови.

"Заступнику, і Філатову, і прокурору України, і президенту України. Кому можна і не можна описував. Відповіді такі, що у нас у бюджеті немає житлового фонду", – обурюється 25-річний сирота Станіслав Бугайчук.

Усі відмовки можновладців 2 роки тому зібрав у спеціальну теку і подав на міську владу до суду.

Притягнути місцеві органи влади до відповідальності тоді не вдалося. Служителі Феміди стали на бік влади. Адже за новим житловим кодексом, держава де-факто усунулась від забезпечення помешканням дітей-сиріт. Тобто квартири не виділяє, а закуповує. А грошей як завжди у місцевих бюджетах немає.

За словами юриста Олександра Трохимця, згідно з українським законодавством, держава повинна забезпечити приміщенням, яке не потрібно ремонтувати. Також воно має бути вже умебльованим для нормального проживання людини.

"Житловий кодекс 63-го року передбачав, що кожному має надаватися житло. Це було в ті часи, коли житло було державим. Зараз держава житло не надає і всі звертаються до міської влади. Ну, намагаємося це вирішувати за наявності коштів", – повідомляє секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.

Понад 27 тис. дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування застрягли в квартирних чергах по всій країні. Такі цифри озвучує Міністерство соціальної політики. Із них першочергово на житло претендують діти від 18 до 23 років. Таких найбільше – майже 16 тис.

У Мінсоцполітики відмовилися коментувати ситуацію із житлом для сиріт, лише письмово натякнули на органи місцевого самоврядування. 

Житло для сиріт
Житло для сиріт5 канал

Як повідомляв 5.UA, 21-річний сирота Анатолій Тимчук, відколи закінчив вчитися, не має де жити. По допомогу звернувся до столичної адміністрації, та поки що марно.

Мирослав Солонар, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Частина потенційних усиновлювачів вийде з тіні": ВІЛ-інфікованим дозволили брати дітей з притулків
Наступний матеріал
Порошенко у Канаді: "На кордоні України з Росією мають перебувати миротворці Євросоюзу"
Loading...