Навчання у школі, школярі
Навчання у школі, школярі 5 канал / Час. Підсумки тижня

Скандал на Одещині: україномовну школу хочуть перетворити на ліцей – чому обурені батьки

Читайте по-русски
Місцеві чиновники дві години спілкувалися з обуреними батьками школярів

Ліцей замість школи. Скандал розгорівся у місті Южному на Одещині. Там хочуть перепрофілювати школу імені В'ячеслава Чорновола. Більше того – навчальний заклад планують перенести в інший район міста. Батьки обурені й виступають проти. У ситуації розбиралася журналістка "5 каналу" Ольга Дунська.

У цій школі може навчатися 700 дітей, але охочих здобувати там середню освіту там куди більше, тому школа потребує розширення. Уже зараз навчальний заклад займає два приміщення в різних районах. Місцева влада виділила землю для розширення в районі, що тільки будується, і батьки школярів та дирекція погодилися на таке.

Утім, станом на зараз на цю школу не виділили коштів. Але найбільше дирекцію та батьків обурює те, що цю школу хочуть перетворити на ліцей, а це означає, що початкової школи тут не буде.

"Вони сказали, що в них є думка така, у тому другому мікрорайоні будувати ліцей у складі гімназії. Якщо будуть створені три гімназії в місті, то 10-11 класи інших шкіл перейдуть у нове приміщення гімназії-ліцею, а на їхнє місце, виходить, розпорошиться наша школа, початкова", – каже директор школи Тарас Прокопечко.

Батькам пропонують перевести дітей в інші школи, але діти проти, адже ця школа працює з 1995 року й вона була однією з перших повністю україномовних шкіл. Крім того, вона займається патріотичним вихованням школярів.

"Сама школа від свого заснування була ледь не єдина в Одеській області, де повністю проходив процес навчання з поглибленим вивченням української мови. У нас робиться акцент не лише на українську школу, на те, що тут вчать українську. Тут намагаються прищепити любов до українського, відчуття патріотизму, любові до країни, це все іде від першого класу і до одинадцятого, розумієте. Ось чому питання, що не можна розривати", – каже заступник директора з виховної роботи Олена Ящук.

Таку позицію підтримують батьки, адже вважають, що діти мають навчатися українською мовою. Окрім того, батьки переймаються, що інші школи, хоч і стали україномовними відповідно до закону, але навчання й надалі подекуди відбувається російською.

Обурені батьки зібралися біля міськради, хотіли дізнатися плани чиновників щодо цієї школи. Після двогодинного спілкування без камер, батьки розповіли, що іншу школу поки не будуватимуть, а цю розформовувати не будуть, але на ліцей її перетворять і початкових класів не буде.

Ольга Дунська, "5 канал"

Попередній матеріал
Поліцейського Дерека Шовіна визнали винним у вбивстві Джорджа Флойда – як відреагували вулиця та Байден
Наступний матеріал
Путін розуміє тільки силу, тому готовність протистояти треба демонструвати не на словах і "відосіках" – Турчинов
Loading...

Як дніпровські школярі створили робота, що вміє грати у баскетбол – сюжет

Верховна Рада звільнила випускників шкіл від обов’язкової здачі ЗНО-2021

Київські випускники можуть завершити навчальний рік уже у квітні – рекомендація КМДА

Через карантин і часткове зупинення транспорту: у Києві та Чернігівській області перенесли пробне ЗНО

Туалет – на вулиці, їдальня – в іншому приміщенні: чому школярі з Волині досі вчаться в таких умовах

На Львівщині дитина пропустила близько 700 уроків: чим це загрожує та чи оштрафували батьків – сюжет